Restartējam aknas ar mārdadzi!


Artūra Tereško pieredzes stāsts par mārdadža efektivitāti no viņa grāmatas "Dieva dārza ārstniecības augi". 

"Man ar šo augu saistās kāds pasakai līdzīgs gadījums. Pēc medicīnas institūta beigšanas vēl neko daudz neticēju ārstniecības augu dziedinošām spējām, drīzāk otrādi, centos tos ignorēt un izmantot ārstēšanai tikai aptiekā dabūjamos sintezētos medikamentus. Kādu laiku viss gāja gludi, bet tad kādu dienu mani melnā volgā aizvizināja pie čigānu barona, kuram uzmetot skatienu jau varēja noteikt diagnozi pa gabalu: aknu ciroze pilnā komplektā - ar ascītu, novājēšanu, zvaigznītēm un vaigiem, paplašinātām vēnām uz vēdera. Nu pilnīgs "bezcers". Te nekādu ķīmiju vairs nevarēja dot, jo aknas asinis cauri nelaida, neko neatindēja un visi toksīni organismā uzkrājās. Pie tam, pirms manis jau citi ārsti bija mēģinājuši.

 

Biju kaut ko dzirdējis par to, ka vecos laikos pie saindēšanās ar baltām mušmirēm ārstējuši ar mārdadža lakstu sulu un sēklu pulveri, bet man kā mācītam ārstam bija zināms arī tas, ka tādā veidā saindējoties tiek bloķēta aknu darbība un cietušais mirst no aknu mazspējas. Līdzīgs stāvoklis ir arī ar aknu cirozi.

 

Saņēmu drosmi un teicu, ka vienīgā iespēja glābt slimnieku ir dot viņam mārdadža sēklu pulveri pa vienai desertkarotei 3 reizes dienā, neko neēst kamēr rodas apetīte, tikai iedzert ūdeni. Pats nemaz neticēju labvēlīgam iznākumam, jo parasti tādi gadījumi beidzas ar bēru ceremoniju.

 

Ļoti operatīvi mārdadža sēkliņas tika sadabūtas un ārstēšana uzsākta. Un notika brīnums- pamazām slimnieks atveseļojās, sāka staigāt, ēst un gulēt. Droši vien, kaut kur aknās bija paslēpušās kādas rezerves šūnas, kuras mārdadža sēklu spēks atmodināja un lika strādāt. Tiesa gan, pacienta aknas joprojām palika cietas un grumbuļainas, bet tomēr kaut cik "vilka" un, ja nebūtu barons atkal sācis baudīt stipros dzērienus, varbūt būtu dzīvojis ilgus gadus.

 

Lai nu kā, bet šis gadījums mani ļoti satuvināja ar ārstniecības augiem un man par to jāpateicas tieši mārdadzim un čigānu baronam.

 

Mūsdienās noskaidrots, ka aknu šūnu atjaunošanos veicina flavonoīds silimarīns, kurš mārdadža sēklās ir kopā ar citiem savienojumiem: kvercetīnu, taksibolīnu, dehidrodikoniferilu. Šīs vielas, darbojoties kopā, nodrošina žulti radošu, žulti dzenošu un aknu šūnu aizsargājošu un atjaunojošu darbību.

 

Eksperimentāli un klīniski dati liecina, ka mārdadža preparāti dod labus rezultātus hroniska holecistīta un hepatīta ārstēšanā, pie tam šīs zāles ir labi panesamas un nedod nekādas nevēlamas blakusparādības. Ir atklāts, ka silimarīns iesaistās aknu šūnu membrānās, tādā veidā pastiprina toksīnus saistošo receptoru jaudu un aizsargā aknu šūnas no bojāejas."

 

Vairāk par Mārdadža labvēlīgo ietekmi lasi šajā rakstā.

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!



Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB