Kafijas Klizma - pretsāpju līdzeklis un ne tikai!


Vai esi līdz šim ko dzirdējis par kafijas klizmu veikšanu veselības uzlabošanai? Ja nē, tad ir pēdējais laiks iepazīties, iespējams tieši šī procedūra Tev var palīdzēt atbrīvoties no dažādām kaitēm- hroniskām sāpēm, locītavu problēmām, ādas problēmām, hormonālajām saslimšanām, vēža profilaksei un neskaitāmām citām. Paskatīsimies, ko vēl labu sniedz kafijas klizmas procedūra!

Procedūras aprakstu meklē šeit!

 

Klizma ir procedūra, ko visbiežāk veic, lai attīrītu pēdējo gremošanas sistēmas posmu jeb resno (un taisno) zarnu. To veic ievadot ķermeņa temperatūras šķidrumu (visbiežāk ūdeni, kuram pēc vajadzības var tikt pievienoti dažādi preparāti- hlorella, spirulīna, probiotiskās baktērijas, u.c.) vai zāles rektāli. Klizmai ir jāļauj uzkavēties zarnās apmēram 10-20minūtes atkarībā no procedūras mērķa.

 

Tā kā zarnu trakts ir atbildīgs ne tikai par veselas imunitātes uzturēšanu, bet arī labu noskaņojumu un kognitīvām funkcijām (lasi vairāk par GAPS), kā arī daudziem citiem procesiem ķermenī, tas nereti var radīt problēmas, ja netiek pienācīgi uzraudzīts (vairāk par zarnu trakta nozīmi veselībā lasi šajā sadaļā). Neregulāra vēdera izeja, toksīnu uzkrāšanās zarnu traktā var radīt daudz un dažādas saslimšanas, tajā skaitā astmu, psoriāzi, artrītu, aptaukošanos un pat vēzi, tāpēc klizmas (un hidro-kolonterapija) var efektīvi atbrīvot organismu no simptomiem, jo palīdz attīrīt zarnu traktu no toksīniem un dzīves laikā uzkrātā piesārņojuma.

 

Vārds “klizma” cēlies no grieķu valodas ar nozīmi “sūtīt vai injicēt”. Klizma tiek dēvēta par vienu no vecākajām medicīniskajām procedūrām, kura tiek izmantota arī mūsdienās. Cilšu sievietes Āfrikā un citur izmanto to saviem bērniem. Klizma minēta arī senākajā medicīniskajā dokumentā - ēģiptiešu Ebersa papirusā (1500 g. p.m.ē.). 

 

Grieķi aprakstīja fabulisko ēģiptiešu tīrību, kurā bija iekļauta viņu iekšējo orgānu sistēmu tīrīšana ar vemšanas līdzekļiem un klizmām. Tie tika izmantoti 3 dienas pēc kārtas katru mēnesi (pēc Hērodota teiktā) vai ar 3 – 4 dienu intervāliem (pēc vēlāka vēsturnieka Diodora teiktā). Ēģiptieši saviem viesiem skaidroja - viņi to darījuši tāpēc, ka ticēja, ka slimību izraisītājs ir pārmērīga uztura uzņemšana – izklausās pēc modernas teorijas!

 

Pirms revolūcijas Francijā klizma pēc vakariņām ik dienas bija obligāta. Tā tika uzskatīta ne tikai par veselībai nepieciešamu, bet arī praktizēta labas ādas krāsas iegūšanai. Luijam XIV dzīves laikā esot bijušas ap 2000 klizmu. Vai tas varētu būt bijis iemesls karaļa saulainajam noskaņojumam? Gadsimtiem ilgi klizmas bija ierastas zāles mājas apstākļos. Vēlāk ierastā klizmu veikšana izmira. Mūsdienās ārsti klizmas galvenokārt izmanto pirms vai pēc operācijām un pirms bērnu dzimšanas. Sarežģītās un potenciāli bīstamās bārija klizmas pirms zarnu pārbaudēm ar tomogrāfu vēl joprojām ir ļoti iecienītas alopātiskajā medicīnā.

 

Kafijas klizma

Bet kāpēc kafija? Šai pupiņai ir interesanta vēsture. Tā tika importēta Arābijā 16. gs. sākumā. Tā tika  īpaši atzinīgi novērtēta savu medicīnisko īpašību dēļ gan tuvajos austrumos, gan Eiropā. Neviens nezina, kura bija pirmā drosmīgā dvēsele, kas piepildīja klizmas maisiņu ar kafiju. Tas, kas ir zināms – kafijas klizma parādījās jau vismaz 1917. gadā. Nedaudz vēlāk 20. gs. divdesmitajos gados divi vācu profesori testēja  kofeīna ietekmi uz žurkām. Viņi atklāja, ka kofeīns caur hemoroidālo vēnu un vārtu vēnu virzās uz aknu, atver žultsvadus un ļauj aknai atbrīvot toksīnus saturošo žulti. Kafijā esošais teobromīns, teofilīns un kofeīns paplašina asinsvadus un žultsvadus, atslābina gludo muskulatūru un palielina žults plūsmu, šādā veidā veicinot detoksifikācijas procesu un organisma attīrīšanos.

 

Starp citu žults ir mūsu dabīgais laksatīvs, kas veicina vēdera izeju, ir  antibakteriāls un septisks līdzeklis. Ja organismā ir bloķēta žults izdalīšanās, vai aknu darbība ir novājināta, var rasties hroniski aizcietējumi, caurumoto zarnu sindroms un disbakterioze, kas potenciāli var ļaut attīstīties veselam lērumam citu veselības problēmu.

 

 

Antioksidantu un enzīmu darbības uzlabošanās kafijas klizmas ietekmē

Minesotas universitātes ārsti ir pierādījuši, ka kafija, ievadīta rektāli, stimulē arī organisma svarīgākās enzīmu sistēmas (Glutationa S-transferāzes) darbību aknās, kas tādejādi darbojas 600%-700% virs normālā aktivitātes līmeņa. Šie enzīmi asinsritē neitralizē brīvos radikāļus (kas izraisa šūnu bojājumus), detoksificē kancerogēnās vielas un citas nelabvēlīgas substances. Neitralizētās vielas žultī izšķīst un ar žults plūsmu tiek izvadītas no aknām un žultspūšļa, un pēcāk caur zarnu traktu.

 

Dr. Makss Gērsons (izstrādājis Gērsona terapiju vēža slimniekiem) izmantoja kafijas klizmas kā daļu no vispārēja detoksifikācijas režīma – sākumā tuberkolozei, tad vēzim. Gērsons pamanīja šīs procedūras ievērojamos efektus. Piemēram, tiklīdz pacienti sāka veikt klizmas, tie varēja atbrīvoties no pretsāpju zāļu lietošanas. Daudzi cilvēki ir pamanījuši arī kafijas klizmu nomierinošo efektu. Kaut arī kafijas klizmas spēj atvieglot aizcietējumus, Gērsons brīdināja: “Pacientiem jāzina, ka kafijas klizmas nav domātas zarnu darbības, bet gan aknu darbības stimulēšanai”. Kafijas klizmas mērķis nav iztīrīt zarnas, tomēr klizmā esošais ūdens veicina zarnu gludās muskulatūras saraušanos un tādejādi arī satura izvadi. Tāpat arī klizmā esošais ūdens atšķaida žulti un palielina tās plūsmu, kas izvada toksisko žulti.

 

 

Kafijas klizma vēža slimniekiem

Kafijas klizmas bija vispāratzītas medicīnas praksē, kad Dr. Makss Gērsons 20. gs. trīsdesmitajos gados tās ieviesa vēža terapijā. Balstoties uz vācu laboratoriskajiem pētījumiem, Gērsons ticēja, ka kofeīns var stimulēt aknu un žultspūšļa darbību, lai veicinātu žults izvadi. Pēc Gērsona teiktā - vēzis nevar pastāvēt normālā metabolisma procesā, tas spēj pastāvēt tikai tad, ja šūnās ir nokļuvusi inde, tām trūkst skābekļa, tās netiek pilnvērtīgi apgādātas ar barības vielām vai tiek fiziski traumētas, tādejādi radot toksīnus. Viņš uzskatīja, ka kafijas klizmas var būtiski uzlabot vēža skarta pacienta veselību.

 

Kādos gadījumos vēl var palīdzēt?

 • Vēža slimniekiem;
 • Reimatoīdā artrīta un citu locītavu slimību gadījumos;
 • Sistemātiskās kandidozes, disbakteriozes, sēnītes infekciju gadījumos;
 • Ādas problēmu gadījumos- ekzēma, psoriāze, izsitumi, pūtītes, u.c.
 • Vājas gremošanas, aizcietējumu, vēdera uzpūšanās gadījumos;
 • Hormonālu traucējumu gadījumos
 • u.c.

 

Pacients, kuram ir hroniski deģeneratīva vai akūta slimība, regulāri veicot kafijas klizmas un tādejādi samazinot toksīnu līmeni asins serumā, var iegūt sekojošus ieguvumus veselībai:

 

 1. Paaugstināt enerģijas ražošanas intensitāti šūnās
 2. Uzlabot audu stāvokli
 3. Uzlabot asins cirkulāciju
 4. Uzlabot imunitāti
 5. Atjaunot šūnas

 

 

 

10 iemesli, kāpēc ir vērts pamēģināt kafijas klizmu:

 1. Samazina toksicitātes līmeni organismā līdz pat 600%.
 2. Attīra un dziedina resno zarnu, atjaunojot optimālu zarnu peristaltiku.
 3. Palielina enerģijas līmeni, uzlabo mentālo skaidrību, kognitīvās funkcijas un garastāvokli.
 4. Palīdz atvieglot depresiju, sliktu noskaņojumu un letarģiju.
 5. Palīdz atbrīvoties no parazītiem un kandidozes.
 6. Uzlabo gremošanu, žults plūsmu un atvieglo vēdera uzpūšanos.
 7. Detoksificē, attīra un palīdz atjaunot aknas.
 8. Palīdz atveseļot hroniskas saslimšanas, ja tiek pielietota kopā ar veselīgu uzturu un dzīvesveida programmu.
 9. Palīdz mazināt "detoksa krīzes" simptomus, kas var rasties badošanās, sulu kūru un cita detoksa laikā.
 10. Tiek izmantota regulāri Gērsona Institūta protokolos vēža pacientiem.

 

Procedūras aprakstu meklē šeit!

 

Veicot kafijas klizmas esi piesardzīgs:

 • Hemoroīdu gadījumos, vai pastiprinātas anālo sieniņu jutības gadījumos. Ievietojot klizmas uzgali, atsevišķos gadījumos var gadīties pārplēst asinsvadu sieniņas un izraisīt asiņošanu un iekaisumu.
 • Vienmēr nodezinficē klizmai paredzētos uzgaļus, lai uz tiem nevairojas baktērijas un nerada infekcijas draudus!
 • Bieži veicot kafijas klizmas var tikt traucēts elektrolītu balanss organismā. Tīrs, minerālvielām bagāts un kvalitatīvs ēdiens palīdzēs atjaunot minerālu balansu, jo īpaši uzturā iekļaujot svaigi spiestas dārzeņu-zaļumu sulas!
 • Ilgtermiņa kafijas klizmu veikšana var radīt negatīvu kalcija līdzsvaru organismā, būtu ieteicams tam sekot līdzi.
 • Regulāru kafijas klizmu veikšana var samazināt labvēlīgo baktēriju īpatsvaru zarnu trakta zemākajā daļā, tāpēc būtu ieteicams pēc kafijas klizmas procedūras ielaist nedaudz škidruma ar probiotiskajām baktērijām, vai izmantot augstas kvalitātes probiotiķu uztura piedevas.
 • Grūtniecības laikā no kafijas klizmām jāatsakās.

 

[Avoti: A CancerTherapy: Results of Fifty Cases (Dr. Gerson), 

Healing the Gerson Way (CharlotteGerson), 

Liver Detoxification with Coffee Enemas (Morton Walker), 

The Royal Enema (Dr. RalphMoss)]

 

 

 

 

 

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!

2 komentāri:

 • Sveika!Vai kafijas klizma var palīdzēt attīrīt organismy no žultsakmeņiem?Vai gluži pretēji,žultsakmeņu gadījumā tās veikšana nav ieteicama?paldiws

 • Žultsakmeņu gadījumā ir jākonsultējas ar ārstu! :)


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB