Intīmais fitness


Pēdējā laikā intīmā fitnesa tēma ir arvien vairāk aktualizējusies, par ko ir milzīgs prieks, jo daudzu gadu garumā par to ir klusēts vai runāts pavisam maz, lai gan tās ir zināšanas, kas būtu nepieciešamas ikvienai sievietei. Mēs, sievietes, bieži pat neapzināmies, cik daudz var dot šāda maza muskuļu segmenta trenēšana – ne tikai fiziski, bet arī mentāli.

 

Nu jau arī Latvijā ir iespēja intīmā fitnesa vingrinājumus apgūt pie profesionālas treneres - intīmā fitnesa, iegurņa pamatnes un maksts muskulatūras attīstīšanas programmu autore Latvijā ir Jana Paegle. 

Ar intīmā fitnesa vingrinājumiem sieviete iemācās pieņemt un akceptēt savu ķermeni, stiprina iegurņa pamatnes, vēdera preses lejas daļas muskulatūru un dziļo korsetes muskulatūru, kā arī attīsta gurnu un visa ķermeņa lokanību. Veicot šos vingrinājumus sievietē mostās pašpārliecinātība, dzīves prieks, veselīga seksualitāte, radošums un libido.

 

Iegurņa pamatnes muskulatūras vājuma pazīmes izpaužas kā urīna nesaturēšana, hemoroīdi, dzemdes un maksts noslīdējumi, diastāze, sāpes muguras lejas daļā, saspringums iegurņa pamatnes muskulatūrā, zems libido un dzīves prieka zudums.

 

Intīmais fitness ir ne tikai iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanas programma, bet arī dzīves veids, kas iekļauj zināšanas par norisēm sievietes ķermenī, paļaušanos uz ķermeņa iekšējo gudrību un atbildības uzņemšanos par savu ķermeni.

 

Ieguvumi no treniņiem

 • Enerģijas un dzīvesprieka jūtama paaugstināšanās;
 • Libido un radošā potenciāla paaugstināšanās;
 • Profilakse maksts sieniņu un dzemdes noslīdējumiem;
 • Stāvokļa uzlabošanās, ja konstatēti maksts sieniņu vai dzemdes noslīdējumi;
 • Profilakse urīna nesaturēšanai;
 • Stāvokļa uzlabošanās urīna nesaturēšanas gadījumā;
 • Profilakse hemoroīdiem;
 • Stāvokļa uzlabošanās hemoroīdu gadījumā;
 • Caur treniņiem tiek labāk apasiņots un masēts dzemdes kakls, dzemde un olnīcas, kas uzlabo vispārējo hormonālo fonu un reproduktīvo orgānu funkcijas un veselību;
 • Pateicoties labākai apasiņošanu mazajā iegurnī, uzlabojas maksts mikroflora un tā kļūst neuzņēmīgāka pret dažāda veida infekcijām un sēnītem;
 • Asinsrites uzlabošanās kājās;
 • Iegurņa kaulu elastības un kustīguma attīstība kā profilakse pret kaulu lūzumiem iegurnī;
 • Stājas uzlabošanās;
 • Iegurņa pamatnes muskulatūra tiek stiprināta un sieviete iemācās apzināti kontrolēt šīs muskulatūras darbību gan ikdienā, gan intīmajās attiecībās;
 • Palielinās baudas sajūta un orgasmu intensitāte intīmajās attiecībās;
 • Uzlabojas attiecības pāra starpā, dažreiz atgriežas medus mēneša noskaņojums abiem;
 • Palielinās maksts jūtīgums;
 • Psihoemocionālā stāvokļa stabilizēšanās;
 • Pie pazeminātas auglības palielinās iespēja ieņemt bērniņu, pateicoties maksts un olnīcu vieglajai masāžai, uzlabotajai asinsritei mazajā iegurnī un orgasmiem;
 • Vairāk enerģijas, aktīvāks, dzīvīgāks un labāks garstāvoklis;
 • Sava ķermeņa labāka izpratne un labkja jušanās tajā kā mājās
 • Muskulatūras ātrāka atjaunošanās pēcdzemdību periodā;
 • Iegurņa pamatnes muskulatūra - dzīves enerģijas avots, jo mazajā iegurnī atrodas dzimumorgāni, bet seksualitāte ir dzīves pirmatnējais spēks, no kura viss rodas;
 • Iegurņa pamatnes muskulatūra savieno sievieti ar seksualitātes pirmatnējo spēku. Šī enerģija padar sievieti laimīgu - ar vai bez intīmajām attiecībām;
 • Veselīgs līdzsvars starp augšu (galvu, prātu) un apakšu (klēpi, seksualitāti);
 • Iegurnis sazemē - tas ir kā atgriezties mājās!

 

Kā izskatās iegurņa pamatnes muskulatūra un kur tā atrodas?

 

Iegurni veido divi zarnu un sēžas kauli, krusta kauls, astes kauls, kaunuma (baudas) kauls un divi pēdējie jostas skriemeļi. Sievietes iegurnis un iegurņa dobums ir mazliet platāks nekā vīriešiem. Vizuāli mēs iegurni varētu salīdzināt ar bļodu, kuras apakša ir atvērta.

 

Iegurņa atvērums ir noklāts ar vairākām muskuļu kārtām, lai sargātu un rūpētos par iekšējo orgānu saturēšanu, bet vienlaicīgi arī nodrošinātu pietiekamu elastību brīdī, kad sieviete sastopas ar vienu no galvenajiem izaicinājumiem sievietes ķermenim - dzemdībām.

 

Iegurņa muskuļus iedala iekšējos un ārējos. Iegurņa pamatnes iekšējo muskulatūru veido trīs kārtas un šī muskulatūra tiek trenēta intīmā fitnesa laikā. Šai muskulatūrai nav iespējamas lielas kustības, bet mazās kustības un pulsācijas paveic lielus brīnumus, jo iedarbojas uz visu ķermeni.

Attēlā iekšējās iegurņa pamatnes muskulatūras kārtas, kuras tiek aktivizētas intīmā fitnesa laikā:

Pirmais solis ir iemācīties pareizi, precīzi un efektīvi iedarbināt dziļo iegurņa pamatnes muskulatūru. Vēlākos posmos var pievērstiees arī ārējiem iegurņa pamatnes muskuļiem, gurnu kustībām, vēdera kurstībām, krūšu kurvja kustībām un elpošanai, kas viss atstāj labvēlīgu iespaidu uz sievietes klēpi, dziļās muskulatūras tonusu un kopējo labsajūtu ķermenī.

 

Iegurņa pamatnes muskulatūras loma sievietes dzīvē

 

Iegurņa kustīgums un iegurņa pamatnes muskulatūras veselīgs tonuss ir svarīgi aspekti sievietes reproduktīvajai veselībai. Mūsdienu sēdošais dzīvesveids vistiešākajā veidā degradē mūsu iegurni un dzīvības procesus tajos. Ilga sēdēšana, nekustīgs dzīvesveids, liekais svars, sava ķermeņa nepieņemšana, nepiemērotas sporta nodarbības ir galvenie iemesli, kā sievietes nodara pāri savai sievišķīgajai veselībai.

 

 

Iegurņa pamatnes muskulatūra ir pamats, kas tur urīnpūsli, taisnās zarnas izvadu un maksti. Ja iegurņu pamatnes muskulatūra ir atslābusi, tad tā vistiešākajā veidā atstāj iespaidu uz šiem orgāniem, izraisot urīna nesaturēšanu, hemoroīdus, dzemdes un maksts sieniņu noslīdējumus. Atjaunojot iegurņa pamatnes muskulatūras veselīgu tonusu, pāriet arī tādi problēmas kā urīna nesaturēšana un hemoroīdi. Spēcīga iegurņa pamatnes muskulatūra ir arī vislabākā profilakse dzemdes un maksts sieniņu noslīdējumiem.

 

Kāpēc intīmais fitness labvēlīgi ietekmē libido un auglību?

 

Intīmā fitnesa laikā tiek maigi iekustināts mazais iegurnis, uzlabojot asinsriti un limfas kustību tajā, kā arī punktus, kas atbildīgi par laimes hormonu izdalīšanos sievietes ķermenī. Tāpēc šo treniņu potenciāls ir nenovērtējams sievietes labsajūtai, reproduktīvajai veselībai un hormonālajam līdzsvaram.

 

Apasiņojoties mazā iegurņa orgāniem, tie kļūst veselīgāki un jutīgāki, un roku rokā ar auglību ceļas arī libido. Libido, auglība, hormonālais līdzsvars un sievietes veselība ir savstarpēji viens ar otru saistīti un viens nav iespējams bez otra.

 

Iegurņa kaulu kustīgums

 

Viena no svarīgākajām funkcijām, ko nodrošina iegurnis, ir iešana un stabila stāvēšana. Tieši iegurņa spēja noturēt cilvēku vertikālā stāvoklī padara cilvēku atšķirīgu no daudziem citiem siltasiņu zīdītājiem. Ir iespējams vērot, ka cilvēki, kuri uztur labu stāju un aktīvu dzīvesveidu, ir stalti un aktīvi arī dzīves pilnbriedā un nogalē. Savukārt tie cilvēki, kuri sakumpst, parasti vairs neiztaisnojas, kā arī viņu dzīves kvalitāte ar katru gadu samazinās tieši par tik, cik sabrūk viņu mugurkauls.

 

Tādējādi var teikt, ka vesels un kustīgs iegurnis ir simbols pilnvērtīgai un veselai cilvēka dzīvei un kaut kādā veidā tā stāvoklis liecina par vēlmi dzīvot un darboties.

 

Iegurņa locītavu kaulu elastīgums un kustīgums spēlē izšķirošu lomu veiksmīgās dabīgās dzemdībās, jo bērniņam bīdoties cauri iegurnim, veseli un elastīgi kauli paveras, tādējādi atvieglojot bērniņa ienākšanu pasaulē gan māmiņai, gan pašam bērnam.

 

Intīmā fitnesa ietekme uz mēnešreizēm

 

Mūsdienās ļoti daudzas sievietes izjūt diskomfortu un sāpes pirms mēnešreizēm vai mēnešreižu laikā, kā arī menstruālā asiņošana un smērēšanās reizēm ieilgst pat līdz nedēļai.

 

 

Viens no jūtamākajiem intīmā fitnesa treniņu ieguvumiem ir mēnešreižu sāpju mazināšanās, kā arī vērojama cikla un asiņošanas saīsināšanās. Tas ir saistīts ar sievietes cikla pirmo fāzi: ja iegurņa pamatnes muskulatūra, maksts un attiecīgi arī dzemde ir labi apasiņota, tā ir aktīvāka un tai ir vairāk spēka veikt savu uzdevumu, caur gludās muskulatūras kontrakcijām izvadīt cikla laikā sakrāto gļotu un menstruālo asiņu “vezumu”.

 

Psihoemocionālā līmenī saasināto PMS sindromu samazināšanās ir skaidrojamas ar to, ka treniņu laikā sieviete iemācās pieņemt savu ķermeni un norises tajā. Holistiskajā medicīnā pastāv uzskats, ka ķermeņa zona, kura tiek noliegta vai kurai netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība, signalizē ar sāpēm un problēmām šajā zonā. Tiklīdz kā sieviete sāk pieņemt savu ķermeni un procesus tajā, notiek izlīgšana ar savu ķermeni un attiecīgo problēmu simptomi manāmi mazinās.

 

Intīmā fitnesa ietekme uz sievietes hormonālo līdzsvaru

 

Auglīgajā periodā sievietes dzīvē sievietes hormonālo fonu galvenokārt nosaka procesi olnīcās. Makstī atrodas vairāki receptori, kurus stimulējot, tie attiecīgi labvēlīgi ietekmē sievietes hormonālo līdzsvaru. Tāpēc intīmais fitness, kura laikā tiek gan maigi iekustināts iegurnis, gan sieviete apzināti pievēršas šai zonai, tas atstāj jūtami labvēlīgu ietekmi un hormonu spēlēm un attiecīgi sievietes pašsajūtu.

 

Kā notiek intīmā fitnesa treniņi?

 

Apmācību laikā sieviete iemācās pareizi savilkt un atslābināt iegurņa pamatnes muskulatūru, kas attīsta intīmās muskulatūras sajūtību, elastību un pārvaldību, apgūst elpošana tehnikas, kas iedarbina muskulatūru mazajā iegurnī, iemācās gurnu un vēdera kustības, kas attīsta iegurņa kaulu un vēdera elastību, jogas asanas un elpošana hormonālās sistēmas līdzsvarošanai, dziļo meditāciju enerģijas līdzsvarošanai un sava ķermeņa pieņemšanai.

 

 

Treniņos izmantotās tehnikas nāk no fizioterapijas, hormonu līdzsvaru jogas, intīmo muskuļu attīstīšanas programmām Krievijā un vēderdejām. Tā ir metode, kā atmodināt savu sievišķību šī vārda vistiešākajā nozīmē.

 

Treniņu laikā iespējams vingrot ar speciālu iegurņa pamatnes muskulatūru attīstošu trenažieri, kas treniņu padara vēl efektīvāku, jo paralēli iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanai stimulē maksts gludo muskulatūru un dzemdes kaklu. Tomēr programmu iespējams apgūt arī, neizmantojot trenažieri, tādējādi attīstot tikai iegurņa pamatnes muskulatūru.

 

Intīmā fitnesa treniņi kā gatavošanās gaidībām

 

Uzsākot treniņus pirms grūtniecības, sievietei būs vieglāk gatavoties dzemdībām, jo viņa būs iemācījusies pārvaldīt un uzticēties sava ķermeņa iekšējai gudrībai un likumiem.

 

Trenētai sievietei pēc dzemdībām notiek ātrāka maksts muskulatūras elastības atjaunošanās un dzīšanas procesi.

 

Tomēr gaidību laikā treniņi ir jāpārtrauc! Šis ir laiks, kad sievietei vairāk jākoncentrējas uz mierīgām kustībām un meditācijām par gaidāmo svarīgo notikumu.

 

Treniņu ietekme uz intīmajām attiecībām

  

Attīstot iegurņa pamatnes muskulatūru, sieviete vienlaicīgi attīsta arī savu klitorālo sistēmu, kas savukārt atmodina viņas klēpi baudpilnām sajūtām.

 

Iepazīstot savu ķermeni un tā reakcijas uz noteiktām kustībām, sieviete sāk vairāk ieklausīties sevī. Viņa iepazīst jaunas, baudpilnas sajūtas savā ķermenī. Viņa sāk sajust savas patiesās vajadzības intīmās tuvības laikā, ļauties tām, baudīt un par tām runāt ar savu partneri. Jauniegūtās praktiskās zināšanas par muskuļu un gurnu kustībām caur sievieti atver pārim vārtus uz jaunu līmeni intīmajās attiecībās.

 

 

Ja sievietes visā pasaulē sāktu nodarboties ar intīmās muskulatūras treniņiem, iespējams, šķirtu ģimeņu un sieviešu slimību skaits samazinātos.

 

Pirmie jūtamie rezultāti

 

Uzsākot intīmā fitnesa treniņus, rezultāti ir sajūtami jau pat pēc pāris reizēm. Sākot nodarboties ar šo "sporta veidu", sieviete sajūt, kā burtiski atdzīvojas viņas reproduktīvie orgāni, uzlabojas pašsajūta un reproduktīvā veselība, normalizējas maksts mikroflora, hormonālais līdzsvars, parādās patīkamas izmaiņas seksuālajā dzīvē.

 

Caur sava ķermeņa apzināšanos un mazo, jauno kustību iepazīšanu, sakārtojas arī psihoemocionālie jautājumi, kas saistīti ar šo zonu: sazemēšanās jeb stabilitātes sajūta, psihoemocionālā stabilitāte, sava ķermeņa pieņemšana, sevis apzināšanās, radošums, veselīga seksualitāte, vēlme darboties un dzīvot.

 

 

Caur miera atrašanu sevī nevis, meklējot to ārējos apstākļos, sakārtojas attiecības ar apkārtējiem ģimenē: vīru, vecākiem, bērniem un vēlāk arī draugiem un draudzenēm, paziņām un pat darba kolēģiem.

 

Trenējoties, sieviete visefektīvākajā veidā paildzina savu jaunību, uztur tonusā ādu un labi izskatās.

 

Ja vien mēs kaut kā varam izmainīt pasauli, tad tikai, mainoties pašām, un intīmais fitness, caur sava sievišķā ķermeņa apzināšanos un izbaudīšanu, ir lielisks veids, kā mainīt savu pasauli uz harmonisku, baudpilnu, dzīvesprieka pilnu būšanu.

 

Jana Paegle (Rada) ir sertificēta B kategorijas fitnesa instruktore (Berlīnes Sporta un veselības akadēmija), iegurņa pamatnes muskulatūras integrācija vēderdejās pasniedzēja (Berlīne – Coco vēderdeju studija), Vidya yoga pasniedzēja (Eiropas Vidya Yogas centrs), Dabīgā ģimenes plānošanas konsultante (NFP, Sensiplan, Ķelne), Krievijas Vumbuilding federācijas instruktore, Krīzes centra konsultante (Krīzes grūtniecības centrs, Rīga)

 

Avots: www.intimais-fitness.com

 

 

 

 Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB