"Topi Vesels ar mājas ēdienu"


Jau pavisam drīz.. 30. novembrī es savās rokās saņemšu 2 gadu garumā auklēto pavārgrāmatu. Man, tāpat kā jebkuram autoram, tā nav vienkārši grāmata. Tās ir sajūtas, ietērptas cietos vākos, izskaistinātas ar krāsainām un šmulīgām ēdiena fotogrāfijām, pildītas ar daudzu cilvēku darbu un iesaistīšanos.. palīdzību! Šī grāmata man ir atmiņas gan par procesu, gan par garšu, gan par sarunām par un ap. 

"Topi Vesels ar mājas ēdienu"
Foto: Amalija Andersone

Par komandas darbu

 

Šī grāmata man ir devusi tik daudz. Sākot ar spēju ieraudzīt, cik cilvēks patiesībā var izdarīt maz, ja viņam nav atbalsta, ja nav komandas, ja nav cilvēku apkārt, kam var uzticēties un uz ko var pilnībā paļauties. Man bija (un es ticu, ka aizvien ir) komanda, kas manas domas spēja vizualizēt un arī materializēt. Manuprāt, tas ir kaut kas prātam netverams, un tāpēc mana visdziļākā pateicība šīs grāmatas sakarā ir manai vislieliskākajai komandai- sākot ar ģimeni un tuviem draugiem, bez kuru atbalsta šī grāmata aizvadītu savu trešo gadu digitālā formātā, kā arī Oscar’s Fish uzņēmumam, kurš piedalās grāmatā kā atbalstītājs. Labāku atbalstītāju nemaz nevar vēlēties sfērā, kas runā tikai par tīru un kvalitatīvu ēdienu.

 

Es pateicos manai radošajai komandai- grāmatas (un bloga!) ēdiena fotogrāfam Amālijai Andersonei, grāmatas maketētājai un fantastiski mīļai personībai Gundegai Kalendrai, grāmatas redaktorei un nu jau arī draudzenei Daigai Bitēnai, kurai esmu pateicīga jau kopš pirmās grāmatas “Topi Vesels” (jā, jā, viņa bija tā vaininiece, kāpēc sevi varu dēvēt par autoru). Esmu neizsakāmi pateicīga arī grāmatas korektorei Santai, kura kopā ar savu lielo punci lasīja un ķidāja, laboja un pārlaboja grāmatas tekstus labskanības vārdā, es novēlu veselību un daudz veselības Santas ģimenei un meitiņai, kura piedzima grāmatas tapšanas laikā kā īsta svētība!

 

 

Es pateicos Eduardam Laķim par viņa profesionālo pieeju grāmatas reklāmas video tapšanā, es pateicos visiem tiem, kas ļāva šim video tapt par īstenību- paldies Jānim, Mārim, Līgai, Dainai, Agnijai, Kristīnei, Amālijai, Daigai. Es pateicos visiem atsauksmju devējiem- Signei Meirānei, Ērikam Dreibantam, Lindai Tellgrenai, Evijai, Valdim, Jutai, Sandrai, Dacei, Dagnei. Es pateicos visiem, kas grib lasīt, klausīties un uzzināt to, par ko es runāju, un tikai tāpēc es varu izdot grāmatas, vadīt nodarbības, dalīties blogā.. tikai tāpēc, ka ir ar ko dalīties.

 

Par grāmatu “Topi Vesels ar mājas ēdienu”

 

Mana vēlēšanās ir vairot sabiedrības izpratni par ēšanu un apzināšanos, ka ēdiens ir kas daudz vairāk par kalorijām un dzinēja degvielu. Vēlos sniegt izpratni par katru kumosu, ko liekam mutē. Ikviena cilvēka spēkos ir spēja pilnībā izmainīt savus paradumus, vēlmes un iegribas. Tas neattiecas tikai uz ēdienu vien! Mūsu spēkos ir mainīt savas dzīves tā, lai labi justos gan mēs, gan apkārtējie cilvēki. Es zinu, ka pārmaiņas ēdienkartē prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.

 

 

Ar šādiem vārdiem es ievadu savu pavārgrāmatu. Ar stāstu par sevi, par savu kaislību pret tīru un veselīgu ēdienu un tā nozīmi veselības veicināšanā. Šī nav vienkārši pavārgrāmata, šajā grāmatā veselīgas un daudzveidīgas receptes esmu papildinājusi ar informatīvu materiālu par produktiem un to ietekmi uz veselību.

 

Uzkodās uzturvielām bagātā pīļu aknu pastēte ar vīģu rozmarīna mērci, zupa, kuru papildina gremošanas traktam tik ļoti vērtīgais kazas piena rūgušpiens, salātos ziedi un puķes, pamatēdienā skaidrs, ka tīro ūdeņu arktikas palija ar timiānu sviestā ceptiem pastinakiem, un desertā.. lai iet biešu braunijs!

 

Šī grāmata ir man kaut kas ļoti īpašs, tāpēc mana vislielākā vēlēšanās ir, lai tā Tev un Tavai ģimenei nes veselību, gardas, kopīgas pusdienas un nekad nebeidz iedvesmot jaunām receptēm. Veselīgs ir garšīgs, un šī grāmata Tev to pierādīs! Topi Vesels ar mājas ēdienu!

 

 

Sirsnībā,

Ance

 

P.s. grāmata pieejama Jāņa Rozes grāmatnīcās no 2016.gada decembra

 

 

Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!