Rituālā
Mīlestības Tēja
Ar Rozi un Vaniļu
Sastāvs: kumelīšu ziedi*, Sibīrijas žeņšeņs, rožu ziedlapiņas*, pasiflora*, citronverbēna*, liepziedi*, rozmarīns*, lavandu ziedi*, citronmelisa*, vaniļas pāksts*
*augi no bioloģiskām saimniecībām
LIETOŠANA: Ņem apmēram 2 ēd. k. tējas maisījuma (ar kaudzi, tā lai iekļauti būtu visi augi), ber tējkannā, piegriež tējā esošo vaniļas pāksti (pēc sajūtām), aplej ar 1l verdoša ūdens. Ļauj ievilkties 10-15 minūtes. Malko siltu dienas laikā vai arī veic tējas rituālu (lasīt tālāk). Tēja ieteicama arī paaugstināta stresa apstākļos, noguruma, spēku izsīkuma, nervozitātes un nemiera gadījumos, kā arī miega traucējumu gadījumos. Vakaros lietot dažas stundas pirms nakts miera. Spēka vairošanai, vitalitātei un dziļākam dziedinājumam ieteicams tējas maisījumu pavārīt 3-4 minūtes un tad ļaut ievilkties katliņā zem vāciņa.
Vairāk par Mīlestības Tēju..
Tās sastāvā ir Sibīrijas žeņšeņs, roze, pasiflora, citronverbēna, liepziedi, lavanda, kumelīšu ziedi, rozmarīns, citronmelisa, vaniļas pāksts. Šīs tējas būtne ir rozā enerģijas nesēja, ļoti skaista, ļoti izskatīga, harizmātiska, daudzšķautņaina, koķeta, bet sevī stabila. Pašpietiekama. Tā ir maiga un piešķir maigumu, atver sirdi, palīdz harmoniski uzziedēt, atver skaisto Tevī. Tā ir spēcinoša (iekšējā spēka vairošana), caur stabilitātes un miera veidošanu (adaptogēna iedarbība).
Spēcina, atbalsta, baro, atjauno un nomierina nervu sistēmu. Atslābina, nomierina un vairo dziļu mieru bez apdullināšanas un sedatīva ietekmes, drīzāk tieši pretēji- rada prāta skaidrību. Palīdz mierpilni iziet stresa situācijas.
Tā ir sildoša, sasilda sirdi, nervus.. kā māju siltums, kad esi gaidīts ciemiņš, mīļa uzņemšana, rūpes, maigums, siltums.
Šai būtnei ir arī raksturs- dziļa sevis un savas vērtības apzināšanās, pašpietiekamība, neļaus kāpt uz galvas, tāpēc var palīdzēt tiem cilvēkiem, kam iet grūtāk ar sevis novērtēšanu, ieraudzīšanu, ar nespēju palikt vienatnē, bailēm no vientulības, vajadzību pēc uzmanības, atzinības, apstiprinājuma. Tā ir “Veseluma” dakteris, kas palīdz cilvēkam atnākt atpakaļ pie sevis un ieraudzīt sevi visu, pieņemt un iemīlēt – caur mieru, mīļumu un pateicību pret sevi.
Tai ir pretiekaisuma iedarbība, savelkoša, bet ar maigu pieskārienu, nevis agresīvi un strauji. Dziedina gremošanas traktu, uzlabo apetīti un ēdiena asimilāciju, harmonizē gremošanas procesus. Tā kā tējas sastāvā ir vairāki adaptogēnie augi (augi, kas līdzsvaro organisma sistēmas, lai uzlabotu to spēju pielāgoties apstākļiem – stresam, vides izmaiņām, sezonu maiņai utt), tēja kalpo kā atbalsts paaugstināta stresa apstākļos, gada tumšajā laikā, pie saslimšanām, izdegšanas, pārpūles. Atbalsta gan nervu sistēmu, vairojot mieru un nosvērtību, gan arī imunitāti, gremošanas sistēmu un organisma vispārējo veselību.
Vēstījumi no tējas augiem
Lasi ar sirdi!
Kumelīte – tieši tik, cik mīļš ir šis nosaukums, ir kumelītes maigā un mīļā iedarbība. Kumelīte, tāpat kā liepziedi, ir burvīgs augs izdegušajiem, trauslajiem, emocionāli nogurušajiem cilvēkiem, kas var sākt raudāt par katru sīkumu, jo visa kā ir par daudz. Kumelīte ļoti maigā veidā palīdz stiprināt nervu sistēmu, palīdz nomierināties, atslābināties. Kumelīte pati ir pamatīga savā nostājā un iedarbībā, bet tā ir kā taureņa spārni savā pieejā – tik maigi, trausli.. kumelīte čukst “tikai nekaitēt, tikai nenodarīt pāri – tā maigi, mierīgi, lēnām un saudzīgi”. Kumelītes iedarbības laukums ir – nervu sistēmas atslābināšana, nomierināšana (īpaši bērniem, tās saudzīgās pieejas dēļ), trauksmes mazināšana, miera veicināšana, miega uzlabošana, tā ļoti veiksmīgi iedarbojas uz gremošanas sistēmas veselību, kairināto zarnu sindromu, dažādiem iekaisumiem gremošanas traktā (tajā skaitā gastrītam), nomierina gremošanas sistēmu, novērš diskomfortus (it īpaši saistītus ar stresu), dziedina iekaisumus. Tā ir ļoti labs līdzeklis dažādām ādas problēmām un iekaisumiem, tad vislabāk kumelīti lietot gan iekšķīgi, gan ārīgi (vannas, aplikācijas).
Liepziedi – tie ir kā šūpuļtīkla šūpošana, ieaijāšana, rūpes, pasargāšana, iegulties šūpulī un nomierināties. Tāpat kā kumelīte, arī liepziedi pret to lietotāju izturas ļoti saudzīgi, kā pret mazu, trauslu bērniņu (tāpēc var lietot arī zīdaiņiem un maziem bērniem). Tie ļoti palīdz trausliem, savārgušiem cilvēkiem, kuri tūliņ var sākt raudāt, emocionālās izdegšanas gadījumos, cilvēkiem, kuriem vajadzīgs liels maigums, mīļums, čuksti, nevis asi, skaļi vārdi. Liepziedi ir medaini, saldi, tie ir saldās enerģijas nesēji, un šī saldā garša ir mīlestības, gādības, pasargāšanas, mātišķuma, Zemes mīlestības garša.
Liepziedi ļoti maigi iedarbojas uz nervu sistēmu- to nomierinot, atslābinot, noņemot spriedzi (izcils līdzeklis zīdaiņiem) ierosinot ātru iemigšanu un dziļu, harmonisku miegu. Atvieglo galvassāpes un migrēnas. Palīdz pie elpceļu problēmām, atvieglo klepu, atvieglo saaukstēšanos un gripu.
Lavanda – koķetīgs, ļoti harizmātisks augs, ar savu raksturu. Kaut arī skaitās nomierinošs augs, kas dziļi iedarbojas uz nervu sistēmu, atslābina, relaksē, atbrīvo prātu no domām, nemiera, nepārtrauktas analīzes, tas ir arī tonizējošs un palīdz tālākai virzībai. Noteiktība, skaidrība, virziens. Palīdz savienoties ar kroņa čakru vai citiem vārdiem, saplūst ar savu kopumu, savieno fizisko ķermeni ar ēterisko. Caur lavandu Tu kļūsti vairāk par to, kas esi. Lavanda palīdz pārtraukt sevi attaisnot, bet liek darīt, iet virzienā pie sevis, savas patiesās būtības. Palīdz nonākt savā Veselumā, atzīt daudzās šķautnes, ēnas un gaismas puses. Būt mierā ar visu to, kas esi.
Pozitīvi ietekmē zarnu traktu, atbrīvo no gāzēm, veicina gremošanas sulu veidošanos. Lavanda spēcina nervu sistēmu, dod enerģiju caur miera vairošanu. Atbrīvo no galvassāpēm (noņem pretestību pret to, kas esi, kas ar Tevi notiek, kā notiek), palīdz pie depresijas, izdegšanas, miega traucējumiem. Atvieglo “sirds klauves”, stresa izraisītos simptomus un traucējumus ķermenī.
Roze – sirds atvēršanai, miera, mīlestības, sievišķības atvēršanai, maiguma, radošuma, pieņemšanas atvēršanai, savas vērtības apzināšanai. Ir zināms, ka trauksme un panikas lēkmes bieži rodas no nespējas sevi izpaust, atrast savu ceļu, savu realizāciju. Trauksme bieži vien dziedinās tad, kad dari to, kas ir Tava sūtība, Tava dvēseles vēlme, Tavs izpausmes veids. Roze palīdz saplūst ar savu sūtību, tā palīdz atplaukt pumpuriem, kuri spītīgi turas ciet (aiz bailēm, upura lomas, izdevīguma, u.c.). Roze ir ļoti spēcīga, tā aicinās Tevi atvērt savu sirdi (kas reizēm var nozīmēt iziet cauri sāpīgām pieredzēm, lai transformētu savas bailes un atlaistu tās) bez ierunām, tāpēc esi uzmanīgs, pirms mijiedarbojies ar rozi. Tā ir ļoti spēcīga savā iedarbībā un tā var ļoti palīdzēt, bet tai ir jābūt gatavai.
Fiziskā iedarbība – antidepresants, paceļ noskaņojumu, nomierina, mazina aizkaitināmību, nogludina dusmas, dziedina hronisku nogurumu un izdegšanu. “Atver” dzemdes blokus, respektīvi mazina menstruālos krampjus, palīdz enerģijai brīvi plūst, mazina PMS, atvieglo menopauzes simptomus, dzesē karstuma viļņus.
Pasiflora – atver sievišķību, maigumu, padara Tevi mīkstu, pielaidīgu, palīdz nomest bruņas un kareivja pozīciju. Ļoti iedarbīgs augs pie miega traucējumiem, bezmiegu, iekšējas spriedzes, trauksmes un panikas lēkmēm. Nomierinoša iedarbība, mērens sedatīvs, viegli hipnotisks. Dziedina bezmiegu, mošanos naktī, palīdz sakārtot miega ciklu, ļauj viegli un ātri iemigt, gulēt līdz rītam un pamosties bez “paģiru” sajūtas. Pasiflora tiek lietota iekšējās trauksmes, spazmu un “purināšanas” gadījumos – histērija, krampji, Pārkinsona slimība utt. Tā lieliski atvieglo nervu sāpes un iekaisumus (neiraļģija, jostas roze, nātrene u.c.). Visur, kur ir spazmas, pasiflora var būt palīgs – kuņģa, zarnu trakta, mēnešreižu, galvassāpju u.c. gadījumos.
Sibīrijas žeņšeņs – Vitalitāte ir pirmais un visizteiktākais vārds, kas nāk, sajūtot šo augu. Tas dod vitalitāti, spēku, dzīvīgumu, veselību. Auga adaptogēnā daba nozīmē to, ka tas palīdz visam ķermenim, galvenokārt nervu sistēmai adaptēties dažādiem apstākļiem un stresa situācijām. Adaptogēniem pārsvarā nav sedatīva iedarbība, bet balansējoša, līdzsvarojoša un modulējoša. Sibīrijas žeņšeņs sniedz atbalstu nervu sistēmai, spēcina nervus, nervu šūnas, paaugstina izturību, možumu un spēku iet cauri dažādām dzīves situācijām. Ļoti palīdz atjaunoties izdegšanas sindroma un hroniska noguruma gadījumos, vairojot spēku un enerģiju pakāpeniski. Vairo enerģiju caur ķermeņa pašregulācijas un enerģijas producēšanas mehānismiem, atbrīvo no noguruma, nespēka. Veicina imunitāti, paaugstina imūnspējas, aizsardzību pret vīrusiem, infekcijām. Tā kā pārsvarā izmanto šī auga sakni, to ieteicams pavārīt, lai iegūtu pilnīgāku iedarbību.
Melisa – (citronmelisa, ārstniecības melisa) veldzējošs, nomierinošs, atsvaidzinošs, skaidrību raisošs augs. Melisa nes maģiskas nakts enerģiju, liekot domāt, ka ir cieša saistība ar miegu, miega kvalitāti, sapņu tīrību un harmoniskiem astrāliem ceļojumiem. Zvaigžņotas nakts, pļavas smaržas un jāņtārpiņu gaismiņu noskaņa palīdz saprast šī auga uzdevumu – atslābināt, ļaut baudīt, veldzēties pēc dienas darbiem, ļaut sev atpūsties un ieraudzīt dzīves maģiskumu. Tai ir citrusa svaigs aromāts un tā iedarbojas spēcinoši uz nervu sistēmu. Atvieglo galvassāpes, migrēnas, nokaitētu prātu, vertigo, reiboņus un zvanīšanu ausīs (nakts klusums un miers). Uzlabo koncentrēšanos un atmiņu, sazemējot nervu sistēmu. Sedatīvs, samazina spriedzi, trauksmi, nemieru, uzvilktību.
Citronverbēna – pozitīvisms, optimisms, prieks, dzirksteļošana un smiekli. Palīdz atbrīvoties no negatīva prāta stāvokļa, atver “slūžas” un palīdz izraudāt to, kas sastrēdzis, kas necirkulē. Atjauno dzīvesprieku, veicina enerģētisko cirkulāciju, vitalitāti, mundrumu. Atbalsta nervu sistēmu caur spriedzes un nopietnības mazināšanu. Aicina uz prieka un laimes ieraudzīšanu caur mazajām lietām, sīkumiem. Tā nāk ar mieru, ar smaidu un labestību, rādot, cik sīkās lietiņas var būt lielas un nozīmīgas, cik mazās mīļās izpausmes var sakustināt lielo dusmīgo aizsegu. Tā ir mīlestības būtne, kas parāda, ka mazās lietas veido lielo iespējamu.
Rozmarīns – atsvaidzina domas, uzskatus, sniedz prāta skaidrību, fokusētību, skaidru virzienu (neļauj mētāties, būt haotiskam), vektora enerģija. Novērš vēdera pūšanos, mazina disbakteriozi, atsvaidzina kopējo enerģētiku, iekšējos orgānus, palīgs zemo vibrāciju transformēšanā. Strādā kā “pudeļu birste” enerģētiski iztīrot “aizsērējušās trubas” (arī elpceļi, gremošana). Mazina izklaidību, prāta miglu, iedod skaidrāk saredzēt, izkristalizē virzienu. Vektors. Taisns. Ne pa labi, ne pa kreisi. Palīdz doties pretī mērķim. Tiecība uz augšu, uz debesīm, dievišķo, savu augstāko Es. Stāsta par iekšējo spēku, esenci, garu, kas ir mūsos, kaut arī paši no tā bieži nomaldamies, neticam. Ved uz kodolu, iekšējo centru. Virza uz priekšu, neļauj stagnēt. Uz darbību, virzību vērstais elements šajā tējā. Izkliedē prāta miglu, sazemē haotiskās domas. Noņem maldus par sevi un pasauli, iedod saredzēt skaidru bildi.
Vaniļas pāksts – aptver visu tēju savā enerģijā, apkopo visus augus vienā mīlošā, maigā burbulī. Noapaļo stūrīšus un nogludina asumus, lai izceļas tikai mīlošās, maigās šķautnes. Iedod galveno līniju tējai. Maiga, nomierinoša. Harmonizē. Ver vaļā sirdi. Samīļo. Atslābina. Kā mātišķs klēpis. Miers.
Dziedinājums izdegušajiem, tiem, kuriem pilnas sirdis. Caur mīlestības pieskārienu spēcina sirdi, kad tai par grūtu. Vaniļa saka: “Viss ir labi, Tu esi drošībā!” Sievietēm dziedina pašvērtējumu, pašpietiekamības un vērtības sajūtu. Vīriešiem mīlestības trūkumu, mazo nesamīļoto bērnu.
Tai ir ļoti blīva, konsistence - ķepīga kā sīrupam – un tāda pati arī ir vaniļas enerģija – sazemējoša, blīva, salda, nomierinoša – tāda kurā iegrimt un veldzēties. Nepieļauj steigu, nemieru, paniku, nepacietību. Vaniļa ļoti veldzē nervu sistēmu, neļauj tai skriet, trakot, izdegt. Vaniļa ir kā miera telpa, tā ir miera un maiguma viedums un spēks. Tā zina, ka vislabāk lietas padodas caur miera pozīciju, nevis straujām kustībām, caur lēnīgumu, nevis steigu, caur mīļumu, nevis skarbumu. Ļoti plaša enerģija, visaptveroša.
Maiga, koķeta, apreibinoša, kā iemīlēšanās. Magnētiska. Atver seksualitāti, jutekliskumu, iekāri, rotaļīgumu un iededz maigu kaislīgu dzirksteli. Palīdz atrast garšu dzīvei, tuvībai, sev. Palīdz ar mīlestību noņemt blokus pret seksualitāti, intimitāti, iekāri. Atraisa mīlestību pret sevi, savu ķermeni.
Mīlestības Tējas rituāls
Kad pirmo reizi taisīju apzinātu rituālu ar šo tēju, tā man čukstēja “Kā es varu Tev palīdzēt?” un tas mani tik dziļi aizkustināja, ka vēlējos šo rituālu nodot tālāk Tev..
Lai šī Mīlestības Tēja atraisītu visu tās potenciālu, ir svarīgi tai vērst apzinātu uzmanību, cieņu un vēlmi mijiedarboties, atvērties tam vēstījumam un enerģijai, ko tā izstaro. Nav labāka veida kā to izdarīt, kā caur īpaši sagatavotu rituālu, ar nodomu atvērties šīs tējas būtnei un palīdzībai, ko tā var sniegt. Zemāk ir aprakstīts viens veids, kā veikt rituālu ar šo Mīlestības Tēju, taču tas noteikti nav vienīgais pareizais.. kaut arī rituāli ir daudz un dažādi, katrs ar savu noteikto kārtību.. vissvarīgākais tomēr ir meklēt savu Patiesību, darīt tā, kā jūt Tava sirds, un tas būs vispatiesākais, Tev pašam harmoniskākais, dabiskākais ceļš.
Sagatavošanās. Atmosfēras radīšana.
Iekārto vidi. Katrai lietai un vietai ir sava vibrācija. Vides atmosfēru rada dažādu lietu kopums, kas veido veselu vibrāciju orķestri. Ir ļoti svarīgi, kādā telpā ikdienā uzturamies, kādā telpā strādājam, guļam, ēdam. Visam ir nozīme. Tāpat arī telpai un atmosfērai, kurā notiek meditatīvi ceļojumi, rituāli un sarunas ar sevi un dievišķo. Ja Tev nav atsevišķa telpa, kurā veic savus rituālus un meditācijas, Tu vari iekārtot nelielu stūrīti šim rituālam, izvēloties sev mīļas un tuvas lietas, kas Tev asociējas ar mīlestību, mieru, prieku, kaut ko gaišu un pozitīvu.
Tā kā šis ir Mīlestības Tējas rituāls, fokusējies uz tādas vides radīšanu, kas Tevī veicina mīlestības, mīļuma, siltuma sajūtu. Tās var būt izkarinātas lampiņas, daudz svecīšu, silta sega un vilnas zeķes, fotogrāfijas ar ģimeni, mīļas mantas, drēbes, nomierinošas krāsas, smaržas, kas aizved atpakaļ uz pirmās mīlestības sajūtu.. jebkas, kas Tevī izraisa tikai mīļas un siltas jūtas. Tā var būt Ziemassvētku mūzika, saldumi (saskaņā ar Ājurvēdu, saldā garša ir mīlestības garša!), saldas smaržas vai vīraks..
Izbaudi atmosfēras radīšanas procesu, nesteidzies, izjūti, kā katra lietiņa Tev palīdz piepildīties ar siltu, saldu mīlestības enerģiju. Ar domām un iekšējām lūgšanām piepildi telpu ar gaismu, mieru, labestību. Iztēlojies, ka šī vide patiesībā atrodas mīkstos mākoņos, Dieva plaukstās, siltā pludmalē ar saulrietu – jebkur, kur Tu vislabāk vari sajust mīlestību. Rituāls jau ir sācies!
Tējas pagatavošana.
2-3 ēd.k. ar kaudzi aplej ar 1l vāroša ūdens. Ļauj Tējai ievilkties 10-15minūtes. Vislabāk to gatavot tējas kanniņā ar vāciņu, lai tēja saglabājas karsta visu rituāla laiku.
Var trauciņā ielikt medu, ko pieēst klāt, kā arī kādu saldu našķi, pēc izvēles. Izvēlies krūzīti, kas Tev ir mīļa un patīkama.
Nolūka izvirzīšana.
Kad vide sagatavota, tēja nolikta ievilkties, izvirzi savu rituāla nodomu caur iekšēju sarunu, lūgšanu. Tu vari lūgt palīgā savus Smalkās Pasaules pavadoņus, sargeņģeļus, viedos Skolotājus, lai viņi palīdz Tev šo nodomu īstenot. Lūdz Mīlestības tējas būtni uz sarunu, sajūti tās klātbūtni, sajūti, ko tā vēlas Tev pateikt, ko iedot.. veic savu sagatavošanās meditāciju, kāda tieši Tev der un rezonē visvairāk. Atceries, ka nav pareizu vai nepareizu lūgšanu – galvenais dari to no savas sirds sajūtas!
Kādu nolūku izvirzīt?
- Savienoties ar mīlestības telpu sevī, nostiprināt saikni ar to
- Savienoties ar savu sirds centru, izjust dziļu mieru
- Piedot sev un citiem
- Vairot pieņemšanu (pret sevi, kādu cilvēku vai situāciju)
- Iemīlēt sevi un savus trūkumus
- Atlaist aizvainojumus
- Atvērt sirdi (pasaulei, vecākiem, bērniem utt)
- Atvērties mīlestībai un izjust tās pieskārienu
- Samīļot sevi, visas savas šūnas
- Savienoties ar pateicības sajūtu
Izvēlies kādu nolūku no šiem, vai izvirzi kādu citu, kas sevī iekļauj mīlestības vairošanu, ieaicināšanu savā sirdī – jebkas, kas ir maigs, mierīgs, silts, mīļš un harmonizējošs, būs piemērots nolūks šim Mīlestības Tējas rituālam.
Rituāla veikšana.
Atkarībā no izvirzītā nolūka, ļaujies rituālam, kāds pēc Tevis paša sajūtām tas vēlas notikt. Vari malkot tēju aizvērtām acīm un koncentrēties uz savu nolūku, vai baudot tēju, sajust kā tējas būtne palīdz Tevi piepildīt ar mīlestību un maigumu. Pats svarīgākais – ļaujies sajūtām, ļaujies visam, kas notiek!
Var būt sajūta, ka tējas būtne Tevi vēlas ieaijāt, varbūt Tu sāksi šūpoties vai dungot kādu šūpuļdziesmu.. tikpat labi var gadīties arī izraudāties un ļaut, lai mīlestības enerģija paņem prom smagumu, kuru šobrīd nes katrā savā šūnā. Atlaid, neturies. Var sanākt aizmigt, ja nervu sistēma ir ļoti pārslogota un tai ir vajadzīga dziļa harmonizācija. Nekontrolē. Rituāls būs izdevies arī tad, ja aizmigsi jau pašā sākumā! Šo tēju var izmantot arī kā meditāciju instrumentu, kas palīdzēs Tevi ievest dziļāk Tavā miera telpā, sirds centrā.
Vari veikt pierakstus, būvēt sapņu pilis, pie Tevis var atnākt kāda spontāna apzināšanās vai atklāsme.. Ļaujies visam, kas nāk!
Rituāla noslēgums.
Kad jūti, ka rituāls ir noslēdzies, izveido pateicības lūgšanu, kurā pasakies par augu būtnēm, kas nesavtīgi atnāca palīdzēt, noharmonizēt, nomierināt, atbrīvot. Tējas biezumus vari apliet vēlreiz, kā arī vari tos izmantot iešanai vannā vai kāju vannošanai.
Mīlestības Chai Latte
- 2 glāzes auzu piena (vai cits sev tīkams augu piens pēc izvēles)
- 1 ēd.k. a kaudzi Mīlestības tējas
- 2 cm vaniļas pāksts (vēlams atgriezt un izskrāpēt sēkliņas)
- Brūnais cukurs pēc garšas
Pagatavošana:
- Katliņā lej augu pienu, sildot pievieno vaniļas pāksti – samaisa, lai vaniļas sēkliņas izšķīstu pienā un veidotos patīkami salds aromāts.
- Pievieno tēju, cukuru un uz lēnas uguns silda, līdz piens sāk mest burbuli.
- Pavāra 2-3 minūtes, ar uzliktu vāciņu.
- Ņem nost no uguns un ļauj ievilkties 3-5minūtes.
- Lej skaistā krūzē, pārber ar rožlapiņām un izbauda mīlestības pilno mirkli.