Biotēka – ekoveikalu pionieris Latvijā!


Biotēka bija pirmais ekoveikals Latvijā tādā izpratnē kā mēs šodien to saprotam. Pieminot Biotēku, klasiskā asociācija ir tieši ekoveikali, tomēr šobrīd Biotēka ir jau ne tikai ekoveikali, tā ir paplašinājusi savu darbības sfēru un tapusi arī par zināma dzīvesveida filozofijas vēstnesi.

10 gadu laikā Biotēka ir kļuvusi par lielāko ekoveikalu tīklu Latvijā ar visplašāko sortimentu: ar 9 veikaliem Latvijā, ar internetveikalu, ekomārketu un Ekostudiju, kā arī 4 veikaliem Lietuvā,; ar vairāk kā 60 augstvērtīgākajiem eko zīmoliem, ap 4000 sertificētām bio precēm. Biotēkas veikalos un ekomārketos iespējams iegādāties dažāda veida preces, savukārt Ekostudijā iespējams sevi palutināt ar eko procedūrām matu skaistumam, manikīru, dabīgo make – up, kā arī uzacu un skropstu skaistuma procedūrām.

 

Izaugsme bijusi arī sortimenta izvēlē – sākumā ar doktora Bronnera ziepītēm (kas visā pasaulē ir alternatīva zaļā dzīvesveida simbols), tam drīz pievienojās vācu kosmētikas zīmols Logona (kas šobrīd ir Biotēkas klientu iemīļotākais kosmētikas zīmols) un dāņu Urtekram, un jau drīz Biotēkā varēja baudīt odziņas gan no Francijas (Florame, Coslys), gan Lielbritānijas (Higher Nature), Čehijas un Austrijas (Sonnentor) u.c. pasaules valstīm. Īpašs notikums, pat varētu teikt - svētki, bija dienā, kad tieši Biotēka Latvijā sāka piedāvāt leģendāro vācu organiskās kosmētikas zīmolu – Dr.Hauschka.  

Jaunākie “pumpuriņi” Biotēkas lapotnē – Šveices taurenītis: Farfalla kosmētika un Indijas Khadi kosmētika. Holle, Florascent un vēl ap 30 zīmolu Biotēkā rāda visu eko preču daudzveidību – ikvienam šobrīd ir pieejama zaļāka un veselīgāka alternatīva, sākot no precēm mazuļiem un beidzot ar izsmalcinātām smaržām.

 

Biotēka preču sortiments

 

Biotēkas veikalos un internetveikalā pieejama:

  • kosmētika

- kosmētika sejai

- kosmētika ķermenim

- dekoratīvā kosmētika

- kosmētika vīriešiem

- kosmētika bērniem 

  • pārtika

- bio pārtika

- pārtika bērniem

- dzērieni

- garšvielas

- saldumi un našķi

- produkti veselības stiprināšanai 

  • produkti mājai un videi

- mājas tīrībai

- trauku tīrībai

- veļas tīrībai

- sieviešu higiēnas preces

- bērnu higiēnas preces

- aromterapijas produkti

- produkti dārzam

- produkti mājdzīvniekiem 

 

Vairāk informācijas: bioteka.lv

 

Kāpēc izvēlēties Biotēkas produkciju?

 

Visiem produktiem, kuri tiek importēti, ražotājs pievērš ārkārtīgi augstu uzmanību kvalitātei, veic nepieciešamās analīzes un pārbaudes.95% produktu ir bioloģiski sertificēti, atlikušie 5% ir dabīgi, jo šos produktus nav iespējams sertificēt pēc ES regulām, piemēram, sāli, ūdeni, minerālus, aļģes un savvaļā augušus augus.

 

Pirms tiek pieņemts lēmums pārstāvēt kādu zīmolu Latvijā, Biotēka ar to iepazīstas, izpēta reputāciju, testē produktus un tikai tad tiek pieņemts lēmums par importēšanu. Ir jāgūst pārliecība, ka Biotēkas veikalu plauktos pārstāvētie zīmoli patiešām atbilst augstiem kvalitātes un ražošanas standartiem. 

 

Biotēka ir veģetārs veikals, tāpēc tur nav nopērkami dzīvnieku produkti un produkti, kuru sastāvā būtu olas.

 

Biotēka organizē ikmēneša akcijas, akcijas precēm, kas palikušas dažos eksemplāros, vai kuras ražotāji vairs neturpinās ražot, vai arī precēm, kuras plānots izņemt no Biotēkas sortimenta. Tāpat patstāvīgajiem klientiem ir iespēja iegūt Biotēkas atlaižu karti un izmantot patstāvīgo klientu speciālos piedāvājumus. Sekojot līdz šiem atlaižu piedāvājumiem, eko produkcijas cena kļūst vēl pievilcīgāka.

 

 Biotēkas vērtības

 

 

Mana pieredze

 

Biotēkas vērtības, ētikas pamatprincipi un filozofija man ir ļoti tuvi. Produkcijas klāsts ir bagātīgs, interesants, ar Biotēkas produktiem esmu pazīstama jau ilgāku laika periodu. Nerunājot par produkciju, kā liels pluss jāuzsver Biotēkas veikalu pieejamība - lai kurā Rīgas nostūrī atrastos, pavisam netālu noteikti ir kāds Biotēkas veikals! Savukārt citās Latvijas pilsētās Biotēka ir pieejama visur tur, kur pieejams internets. Jebkurš, sēžot rīta halātā un malkojot rīta tēju, var ērti iegādāties augstas kvalitātes bioloģisku produkciju Biotēkas internetveikalā, neizejot no mājas. Turklāt pirkumiem virs 30 EUR ir arī bezmaksas piegāde! :)

 

Pagaidām Biotēkas plauktus pamatā pilda importa zīmolu preces, tomēr jācer, ka tas ar laiku mainīsies, ka Latvijas bioloģisko preču ražotāji kļūs arvien aktīvāki, uzstājīgāki un spēs iekarot vietiņu starp ārzemju ražotājiem arī Biotēkā. Taču taisnības labad jāsaka, ka Biotēkas piedāvātie produkti ir kā papildinājums Latvijas sezonālajiem produktiem un tie ir produkti, kas netiek audzēti mūsu klimatiskajos apstākļos, piemēram, garšvielas, graudaugi, mērces, saldinātāji, našķi, tējas, kafijas.

 

Topi Vesels iesaka

 

"Topi Vesels" komanda iesaka veikalu tīklu "Biotēka", jo paši tur iepērkamies ļoti bieži un esam pārliecinājušies, ka šis kolektīvs rūpējas par to, lai līdz patērētājam nonāktu kvalitatīva produkcija. It īpaši vēlamies izcelt tādus zīmolus kā Cosmoveda, Simon Levelt (kafijas), Sonnentor (garšvielas), Zaļā Paciņa, Higher Nature(uztura piedevas), Biona, Bellapierre, Ecover, Rapunzel un Dr.Hauschka.

 

 

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB