Praktiskie novembra atradumi

 

De Buyer Dzelzs panna ar bišu vaska aizsargslāni

 

Šī panna mūsu virtuvē jau ir labu laiku, kur priecē ar savu spēju patiesi labi izcept visu, kas uz tās nonāk. Atradums novembrī tas ir tāpēc, ka šī panna tagad pieejama arī Latvijā (mūsējā atceļojusi no Vācijas) veikalos RITO.

 

Mani vienmēr ir biedējušas teflona un citu nepiedegošo pārklājumu pannas, kas novērš ēdiena piedegšanu, tādā veidā samazinot darba apjomu pannas mazgājot un kopjot. Taču, cik nekaitīgi ir šādi pārklājumi veselībai? PFOS, PFTE un citi savienojumi ir ļoti stabili vidē un organismā, un tiek vainoti pie dažādām veselības problēmām (dzīvnieku pētījumi)- neauglības, orgānu bojājumiem, attīstības traucējumiem-, taču ASV vides aizsardzības aģentūra (US EPA) šīs vielas uzskata pat par kancerogēnām. Kaut arī pētījumi ir dažādi- vieni sludina turēties pa gabalu no teflona pārklājuma pannām un katliem, citi uzskata, ka satraukumam nav pamata- par vienu vienojas visi, ka augstās temperatūrās (virs 260°C) no teflona pannām izdalās indīgas gāzes (neatkarīgi no tā, vai panna tiek skrāpēta ar metāliskiem rīkiem vai nē), kas pat ieelpotas var būt ļoti kaitīgas. Vairāk lasi šeit.

 

Teflona pannu jautājumu labprāt izpētītu vairāk, taču jau tagad zinu, ka tās savā virtuvē neizmantošu- ja ir kaut nedaudz aizdomas, ka kādā procesā teflona pannas var būt kaitīgas, manā virtuvē tās neredzēt!

 

De Buyer panna, savukārt, ir ļoti autentiska, satur 100% dabiskas izcelsmes minerālu materiāla. Pannai ir īpašs organiskā bišu vaska aizsargslānis, tā nesatur PFOS, PTFE, ķimikālijas, ražošana un izmantošana ir droša gan videi gan tās lietotājiem.

De Buyer pannas (vispār ražotas jau no 1830. gada) ir ekoloģiskas, pārstrādājamas un man tik ļoti, ļoti patīk! Kas ir interesanti, jo vairāk panna ir tikusi lietota, jo augstāka kļūs tās izpildījuma kvalitāte. Jo tumšākā paliek pannas gatavošanas virsma, jo labāk tas ir gatavošanai – tas vairo dabisko nepiedegošo īpašību kvalitāti. Atceros, kā panna pēc pirmās izmantošanas reizes kļuva neatgriezeniski melna un man jau šķita, ka esmu kaut ko sastrādājusi, taču.. tāds pannai liktenis, tā kļūs par melnu “vecinātu” virtuves darbarīku!

 

De Buyer ir dārgāks prieks, taču es jau tagad gaidu, kad varēšu nomainīt visas savas virtuves pannas pret šīm- ir tā vērts!

 

Iegādājos veikalā RITO

Cena sākot ar 33Eur

 

 

Cyxus zilās gaismas bloķējošās brilles

 

Lasot, interesējoties un rakstot par miega kvalitāti, kā arī par tehnikas un apgaismojuma ietekmi uz to, jau kādu laiku atpakaļ uzgāju zilās gaismas bloķējošās brilles, taču līdz šim nebiju tās iegādājusies un izmēģinājusi. Vairāk par miega kvalitāti un to, kā zilā gaisma var ietekmēt miega un nomoda ritmus lasi šajā rakstā, taču tagad par manu pieredzi.

Šīs dzeltenās brilles prasa ieraduma izveidošanu, jo aizvien bieži pieķeru sevi sēžam pie datora vai skrullējot telefonā instagram aplikāciju bez šīm brillēm, kaut arī pulkstenis rāda jau pāri 19.00. Taču tās reizes, kad atceros brilles valkāt, varu izjust reālas izmaiņas- nogurums piezogas daudz ātrāk, ķermenis signalizē, ka būtu laiks doties gulēt un acis arī sāk neklausīt. Tas skaidrojams ar faktu, ka zilā gaisma signalizē ķermenim, ka ir diena un mums jābūt nomodā, taču brilles šo efektu neitralizē. Šis ir labs veids, kā sev palīdzēt pieturēties pie miega režīma. Zilās gaismas bloķējošās brilles teorētiski arī pasargā acu veselību no pārmērīgās lūrēšanas ekrānos! Filmas vakaros ar šīm brillēm noskatīties ir grūti- sāk ļoti nākt miegs!

 

Iegādājos Amazonē 

Cena 10-20Eur

 

 

 

Bioloģiskā Arvid Nordquist kafija

 

Es neesmu kafijas eksperte, arī regulāra lietotāja ne. Es kafiju dzeru, jo man tā ļoti garšo, taču ne katru dienu. Visbiežāk dzeru to kā sviesta kafiju un gandrīz vienmēr – tikai bioloģisku. Šī kafija izcēlās ar valdzinošo un hipnotisko aromātu, varētu sēdēt ar kafijas tūtiņu rokās un to vienkārši smaržot.

Arvid Nordquist zīmols fokusējās uz, pirmām kārtām, videi draudzīgu produktu ražošanu, tāpat tie arī ir bioloģiski sertificēti. Sertifikāti šim zīmolam ir vairāk kā es atpazīstu, un tas liecina par šī uzņēmuma apņēmību sniegt patērētājam iespējami labāko.

 

Es iesaku šo gardo kafiju, ne tikai tās aromāta, bet arī garšas dēļ, taču kafija, tāpat kā gaume var ļoti atšķirties!

 

Ja Tu vēl neesi ticis skaidrībā, vai kafija ir domāta Tev vai nē, iesaku izlasīt šo rakstu!

 

Iegādājos Lavandas.lv

Cena 10-12Eur

 

 

Norvex sejas un ķermeņa lupatiņas

 

Jau apmēram 10 gadus es nelietoju tonikus vai pieniņus kosmētikas noņemšanai, tā vietā es izmantoju ļoti ērtos, dziļi attīrošos mikrošķiedru auduma cimdiņus, kurus vienkārši saslapina siltā ūdenī un noberzē nost dekoratīvo kosmētiku vai dienas laikā uz ādas uzkrātos gružus.

 

Apmēram pirms mēneša es aiz kauna pret savu nolietoto cimdiņu saņēmos pasūtīt jaunas lupatiņas (jo cimdiņus acīmredzot sen vairs neražo!) no lupatinas.lv, no kurienes, šķiet, nāca arī mani pirmie mikrošķiedru cimdiņi. Ar nelielu skepsi (kā jau stagnātam pienākas) samitrināju plāno lupatiņu un sāku attīrīt seju. Man par pārsteigumu tā funkcionēja pat labāk kā mans sen nolietotais mikrošķiedras cimdiņš. Komplektā bija 3 lupatiņas, kas ir ļoti ērti, jo šīs lupatiņas vajadzētu mazgāt salīdzinoši regulāri, lai pie sejas vienmēr būtu tīrs un svaigs audums.

Pamēģini, un Tu vairs nekad netērēsi naudu kosmētikas noņemšanas līdzekļiem!

 

Iegādājos lupatinas.lv 

Cena ap 9Eur (par 3 lupatiņām)

 

 

 

 

Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.

6 komentāri:

  • Vai plānās pankūkas var perfekti uzcept De Buyer pannās? Vai eļļa ir jālieto daudz?

  • Sveika, jebkurā dabīgu materiālu pannās ir jālieto taukvielas, un no pareizām taukvielām nav jābaidās! Tās pannas, kurām nevajag taukvielas, vai tās vajag ļoti maz- ir tās, kas mani biedē visvairāk! :)

  • Un kā ar zepter firmas katliem un pannam? Viņi ar skaitās veselībai draudzīgi.

  • O, šī panna jau gadu kalpo manā virtuvē. Smaga gan, toties neviens neuzdrošināsies kritizēt uz tās pagatavoto ēdienu:D
    Vai taisnība, ka arī attiecīgos traukos pagatavojot ēdienu, tas uzņem organismam izmantojamu dzelzi, vai šī panna varētu būt viena no tām?

  • Notestēju Arvid Nordquist kafiju - ļoti garšīga un aromātiska. Un liels bija mans pārsteigums, iegriežoties nelielā "Lats" veikaliņā Piņķos, kur ieraudzīju šo pašu kafiju cenā zem 9,- eur (un tā ir standartcena, ne akcija). Šajā pašā veikaliņā arī liela izvēle alternatīvajiem pieniem ;)

  • Prieks, ka garšo! :)
    Esmu dzirdējusi, ka mazie "lauku" veikaliņi ņem visādus labus Eko produktus, piemēram, Super Garden produkciju utt. Tikai prieks par to! :))


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB