Oktobra atradumi 2020

Muki.lv - atradums veselīgākiem bērnu pirmajiem soļiem

 

Nike, adidas, ciku cakas, tādas un šādas smukum-tupelītes... Attaisnojums, ka pirmajos apavos tāpat nekur tālu neies, sēdēs ratos, klēpī vai paspers dažus soļus ap žurnālgaldiņu, man nešķiet gana labs, lai ieslodzītu augošā bērna pēdiņas apavos, kas neveicina pirmo soļu veselīgu attīstību. Šis atradums būs par labu mazo kāju īpašniekiem!

 

Domājot par savas meitas pirmajiem apaviem, manā ceļā nonāca ļoti zinošs cilvēks, kas bija gatavs man veltīt laiku, lai dalītos savās zināšanās, pieredzē un dažādu apavu vērtējumos, lai mēs tiktu pie veiksmīgākā pirmā apavu pāra. Šis zinošais cilvēks ir Muki.lv īpašniece Iveta, ar kuru man bija prieks personīgi iepazīties un aprunāties. 

 

Ivetai ir ļoti detalizēti, sīki un smalki aprakstīts pēdiņu-kurpīšu jautājums viņas muki.lv blogā, kuru es ļoti silti iesaku izlasīt ikvienam vecākam, kuru interesē bērnam draudzīgāka apavu izvēle. Aicinu izlasīt šo rakstu, kur visaptveroši izklāstīta pirmo apavu izvēl.

 

Ja bērns sāk staigāt pavasarī vai vasarā- tas, manuprāt, ir liels pluss, jo var atļauties staigāt plikām kājām visu laiku, kas priekš bērna ir vislabākais variants. Arī ziemā ir jāļauj bērnam staigāt plikām kājām atrodoties mājās, jo tas veicina pareizu soļu, stājas attīstību, stabilitāti un bonusā arī veselīgu ķermeņa norūdīšanu. Taču izejot ārpus mājas, dodoties uz parkiem, veikaliem, sabiedriskās vietās kurpītes ir gan sociāla, gan fiziska nepieciešamība. Un te mēs atgriežamies pie pirmo apavu temata.

 


Pirmajiem apaviem ir jābūt ar lokanu zoli- svarīgi, lai apavi pēc iespējas brīvi un dabiski kustētos, ļautu vaļu bērna pēdiņai un nesaspiestu to. Vēl ir svarīgi, lai zolīte nebūtu bieza - vienalga, vai tā ir mīksta vai cietāka - tai jābūt plānai, lai bērns labi justu virsmu, pa kuru staigā, sajustu grubulīšus zem kājām. Tas attīsta ne vien pēdu muskulatūru un saites, kas ir vitāli svarīgi veselu un spēcīgu kājiņu augšanai, bet nodrošina arī pēdās esošo nervu sadarbību ar smadzenēm. Vai tu zināji, ka bērni, kas vairāk laika pavada basām kājām, ir ne vien izveicīgāki, bet arī atvērtāki jaunām zināšanām un radošāki? Starp citu, 
teicienam, ko vecāki bieži saka: “skaties, kur ej!” , kad bērns ir paklupis, patiesībā nav nekāda sakara ar skatīšanos. Jo ar acīm mēs “ejam” tikai par 10%, 70% ir atkarīgi no tā, kādu info mēs saņemam no pēdām. Un ja kājās ir pufīgas botas, tad diemžēl pēdas ir “aklas”.- Iveta, muki.lv

 

Tāpēc šis raksts ir par MĪKSTZOĻU pirmajiem apaviem bērniem. Tie manā skatījumā ir visdraudzīgākie apavi mazajām pēdām. Muki.lvir daudz un dažādi modeļi, zīmoli, krāsas, platumi, garumi, materiāli - spēj tik izvēlēties. Mēs izvēlējāmies vienas botiņu tipa kurpes ar klipsi(galvenajā raksta attēlā redzamās)- kas neļauj kājai izsprukt no kurpes (netīši vai bērnam mēģinot kurpes novilkt un aizmest 

), un vienus ziemas zābaciņus ar siltinājumu, un ādas zolīti, kas aizvien ir ērtie mīkstzoļu apavi, kas ļaus mazajam sajust savu soli daudz veiksmīgāk kā to dara cietzoļu botas, gumijas zābaki u.c.

 

Uzreiz varu teikt jaunajiem vecākiem, ja Jums ir nepieciešami pirmie apavi, nav labākas vietas par muki.lv, kur tos iegādāties, jo te ir ne vien ļoti plašs klāsts, bet arī zinoši pārdevēji (un bloga raksti!), kas pastāstīs sīkāk par to, kāpēc iegādāties tieši mīkstzoļu apavus. Parādīs, kā pārliecināties vai kurpīte der un piemeklēs piemērotāko modeli tieši Jūsu mazuļa ķepai. 

 

Tas, kas mums būtu jādara bērnu labā - netraucēt viņu attīstības procesam, un kurpes ir viens no veidiem, kā varam vai nu ļoti traucēt, vai netraucēt nemaz. Tāpēc iesaku izvēlēties mīkstzoļu kurpītes no muki.lv un padot šo informāciju tālāk arī saviem radiem un draugiem. Aicinu iepazīties ar Ivetas veidoto saturu viņas blogā, lai labāk izprastu šī temata būtiskumu un nopietnību bērna veselībā.

 

Kur? Tērbatas iela 45a

 

 

 

Dr.Ohhira kolagēns - preparāts, kas veicina organisma spēju ražot kolagēnu

 

Pirms kāda laika prasīju saviem sekotājiem, kādus kolagēna produktus viņi iesaka, kādus lieto paši. Izejot cauri sarakstam ar dažādiem zīmoliem, nenoķēru sajūtu, ka kāds uzrunā. Manu uzmanību piesaistīja kāds produkts, kuru uzgāju pavisam nejauši - dzeramais kolagēns, kas atbalsta un veicina organisma paša spēju sintezēt kolagēnu, tādā veidā veicinot ilgtermiņa uzlabojumus caur ķermeņa pašdziedināšanās mehānismiem. 

 

Kas ir Dr.Ohhira dzeramais kolagēns, kas ir tā sastāvā un ko tas sniedz organismam? Tā kā šis produkts veicina organisma paša spēju ražot kolagēnu, tas satur daudz vairāk komponentu kā klasiskie kolagēna produkti. Sākot jau ar patentēto “AntiAgeTRIO” kompleksu- elastīns, kolagēna tripeptīdi un hialuronskābe. Šie 3 elementi ir nepieciešami, lai pilnvērtīgāk aptvertu kolagēna darbības lauciņu, sākot ar ādu un beidzot ar locītavu vingrumu.

 

Nākošais aspekts, ko ir svarīgi uzsvērt ir kolagēna molekulārā masa. Vienkāršiem vārdiem runājot- jo mazākas kolagēna daļiņas, jo vieglāk tās organismā asimilējas un veiksmīgāk pilda savu uzdevumu. Dr.Ohhira dzeramā kolagēna sastāvā ir kolagēns ar 1000Da mazu molekulmasu (jau 2000Da tiek uzskatīts par mazu!) un kolagēna tripeptīdi ar 500Da mazu kolagēna masu. Tas nozīmē, ka organismā šīs daļiņas ļoti viegli asimilējas un šūnās nonāk tūlītēji.

 

Sastāvs ir papildināts arī ar spēcīgu antioksidantu kompleksu, ar vielām, kas palēnina novecošanās procesus un efektīvi aizsargā pret brīvajiem radikāļiem: koenzīms Q10, bišu māšu peru pieniņš, C vitamīns, melleņu sula. Sastāvā ietilpst arī 5 gadus ilgi fermentēts “OM-X” augu ekstrakts ar probiotiķiem. 

Jāpiebilst, ka šis preperāts Japānā ir klīniski pētīts. 

 


Man būtu jāizlieto vismaz 2-3 kursi (šobrīd esmu izgājusi pirmo 20 dienu kursu), lai varētu pārliecinošāk dalīties ar saviem novērojumiem, taču pat pēc pirmajām 5 dienām, es jutu manāmus uzlabojumus rīta stīvuma izjūtā un locītavu vingrumā (kopš meitas piedzimšanas sports, vingrošana man ir kaut kas sen aizmirsts un ķermenis ir jūtami kustībās ierobežotāks!). Bija sajūta, ka ķermenis ir elastīgāks, kustībās vieglāks, ceļos atsperīgāks. Ievērojamu efektu novēroju nagu veselībā- tie aug daudz straujāk un tie ir struktūrā spēcīgāki. Kopumā šis produkts noteikti var palīdzēt ādas veselībai, elastībai un vitalitātei, matu augšanai un barošanai, nagiem, locītavām, imunitātei, redzei, jebkuru audu reģenerācijai un organismam kopumā.

 

Salīdzinot ar citiem produktiem, kuri jālieto katru dienu, lai būtu efekts, šis produkts ir jālieto kursveidā- 10 ampulas, 20 dienu laikā. Pirmās 5 dienas pa vienai ampulai dienā, nākošās 5 ampulas jālieto katru 3. dienu. Ieteicami ir 2-4 kursi gadā. Naudas izteiksmē tas sanāk līdzvērtīgi citiem kvalitatīviem kolagēna produktiem, kuri būtu jālieto katru dienu, lai sasniegtu vajadzīgo efektu.

 

Padziļinātāks info un iegāde: https://www.ohhira.lv/lv/produkti/drohhira-dzeramais-kolagens

 

Cena: 70€ 

 

 

 Topi Vesels

 

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB