Marta atradumi

Marta atradumi
Foto: www.thesingularolivia.com

Antipodes  - aizsargkrēms ar  SPF 15

 

Ja esi aktīvs Topi Vesels sekotājs un lasītājs, gan jau būsi pamanījis, ka no februāra vidus biju devusies saulainā atvaļinājumā uz Taizemi 3 nedēļu garumā. Tā kā Taizemē šajā laikā ir vasara, saule mūs lutināja ļoti dāsni. Kaut arī tas ir fantastisks notikums - februārī saņemt spēcīgu saules devu, ir jābūt arī ļoti piesardzīgam, lai neradītu tieši pretēju efektu- ādas apdegumus vai saules dūrienu.

 

Tā kā iepriekš savā dzīvē aizsargkrēmus lietojusi neesmu (man ir pateicīga āda, kas ļoti draudzējas ar sauli) un pastāv arī pretrunīgi viedokļi par šo krēmu ietekmi uz ādas veselību (par šo vairāk parunāšu vasarai tuvojoties), es biju gatava meklēt veselīgākas alternatīvas.

 

Man par pārsteigumu tagad ir pieejami dažādi dabīgie aizsargkrēmi, kas nesatur nelabvēlīgos parabēnus un citus naftas galaproduktus. Šāds krēms ir arī manam jauniepazītajam un jau īpaši iemīlētajam dabīgās kosmētikas zīmolam Antipodes.

 

Savā ceļojumā līdzi ņēmu tieši šo- Antipode SPF 15. Vislabāk, manuprāt, tas der sejas ādai tieši vieglās konsistences dēļ. Šis krēms ir viegli iesmērējams, taču arī noturīgs - pēc vairākām peldēm sāļajā jūrā tas aizvien pildīja savu darbu. Patīkami ir arī tas, ka šis krēms neatstāj zilu nokrāsu ādai kā citi smagnējāki krēmi. Esmu ļoti apmierināta ar šo produktu, jo tas lieliski kalpoja ikdienas lietošanai arī ārpus pludmales zonas.

 

www.thesingularolivia.com

 

Ja plāno savu vasaru sākt ātrāk un doties uz kādu saulainu zemi, šis krēms ir must-have Tavam ceļojumam, lai pasargātu ādu no saules pārmērīgās mīlestības. Taču atceries, ka spēcīgai saulei ar SPF 15 var būt par maz un katram ir citādāks ādas tips, tāpēc nodrošinies ar kādu vēl drošāku aizsardzību (mums līdzi bija arī dabīgais Jason SPF 30). 

 

Kur iegādāties: veikalos "Biotēka" un bio.lv  

Cena: 38,90 EUR

 

 

Grasbergs saimniecība - izcili piena produkti

 

Savā ikdienā piena produktus lietoju maz, pārsvarā tie ir kazas piena produkti, nepasterizēti un/vai raudzēti. Piena produktu lietošana vai nelietošana ir ļoti individuāla katram cilvēkam (kā jebkurš uztura veids vai pārtikas produkts), tie var būt nelabvēlīgi elpceļu problēmu, hormonālo traucējumu gadījumos u.c., taču piena produkti var būt arī lielisks atbalsts gremošanas trakta veselības veicināšanai, imunitātei, muskuļu un ķermeņa masas veidošanai un daudz kam citam. Svarīgākais it visā vienmēr ir kvalitāte - par to arī šis atraduma stāsts.

 

Kaut arī mūsu ģimenē ir daži izcili piena produktu piegādātāji, kuru sviests vasarās ir oranžā krāsā no leknās zāles, ko saņem gotiņas, un piens uzrūgst par brīnišķīgu, zarnu traktam izcilu probiotisko baktēriju avotu - rūgušpienu, šie lauksaimnieki nepiedāvā savus produktus vairumā. Taču manu prieku, kad Riga Food izstādē iepazinos ar “Grasbergs” saimniecības produkciju! Arī šī saimniecība ir samērā neliela, taču tā piedāvā piena produktus iegādāties arī Tev!

 

Šie piena produkti ne vien garšo tikpat izcili kā bērnībā - īsts krējums, kefīrs.. īsts saldējums, īsts sviests -, bet arī šīs saimniecības pārliecība par savu darbu un kvalitāti ir savā vietā. 

 

 

"Mēs ļoti rūpīgi sekojam līdzi, lai barība gotiņām būtu sabalansēta un nekādus ķīmiskus proteīna un enerģijas avotus nelietojam. Izmantojam tikai dabīgi fermentētu zāles skābsienu un, protams, arī parasto dabīgo sienu. Mūsuprāt, svarīgākais piena kvalitātei ir pats sākums – govju uzturs." - tā par savu saimniekošanu saka Grasbergu saime.

 

Pienam ir ļoti īss veicamais ceļš līdz iepakojumam, jo pārstrāde un ražošana notiek turpat līdzās fermai. Grasbergu ģimenes receptes ļauj produktiem gatavoties dabīgā un lēnā veidā, bez procesa paātrināšanas, kas nosaka to kvalitāti, turklāt tajās netiek izmantoti stabilizatori. Šis ir iemesls, kas ļauj produktos saglabāt aktīvās pienskābās baktērijas. Pirms šādu pienu dot zīdaiņiem, to ieteicams iepriekš novārīt, pienā esošo baktēriju dēļ.

 

Mans favorīts laikam ir un paliek “Grasbergs” saimniecības saldkrējuma sviests.. Nu tāds, ka mutē kūst! Viens pats sviests var kalpot par krēmu kādam mandeļmiltu biskvītam! Vēl, protams, nevar nepieminēt raudzēto produkciju- jogurtus un kefīrus. Raudzēšanas process ir dabīgs, kā arī raudzētie produkti nav pasterizēti, kas nodrošina labvēlīgo baktēriju klātbūtni šajos produktos.

 

Mazliet apgrūtinoša ir šo produktu iegāde, jo tie pagaidām vēl nav plaši pieejami veikalos. Grasbergs saimniecība nodrošina piegādi ar tirdzniecības busiņu starpniecību, kas kursē pa Vidzemi un Rīgu. Vairāk par iegādi meklē šeit.

 

Kur iegādāties: grasbergs.lv

 

 

Icelandic Glacial - ūdens no pasaules tīrākās ekosistēmas

 

Icelandic Glacial ūdens tiek iegūts no pazemes avota, kas izveidojies vairāk kā pirms 5000 gadiem vulkāna izvirduma rezultātā. Šodien to pazīst kā leģendāro OLFUS AVOTU vienā no pasaules tīrākajām ekosistēmām – Islandes Ziemeļos. Avotu joprojām iekļauj lavas akmeņi, taču gadu gaitā tas ir atradis savu izlaušanās ceļu uz okeānu un tam ir izveidojusies sava dabīgā filtrācijas sistēma. Olfus avots ir viens no pasaules lielākajiem avotiem un tas ir izcelsmes vieta ūdenim Icelandic Glacial, ko pilda pudelēs un pārdod visā pasaulē, kur tam ir stabila Premium pozīcija.

 

Mans iecienītākais ūdens līdz šim ir bijis Memory Water - šo ūdeni dzeru savā ikdienā, uzpildot savu stikla/Tupperware ūdens pudeli, lietoju mājās gan dzeršanai, gan tējas un kafijas pagatavošanai. Nereti lielveikalā pērku arī Lielbātas ūdeni, taču mans pēdējais atklājums, Icelandic Glacial ūdens, pārspēj abus iepriekš minētos tieši ar stikla pudeles iepakojumu. Kaut arī visi 3 ūdens zīmoli šobrīd ir manā topā un nevēlos nevienu izcelt kā labāku, šis atraduma raksts tomēr pieder Icelandic Glacial ūdenim, jo tas manā dzīvē ir jaunums.

 

Šim ūdenim ir daudz pozitīvu iezīmju, kas liek apsvērt to sākt lietot savā ikdienā. Icelandic Glacial ir dabīgi sārmains (ph 8,4) ūdens, kas, pats filtrējoties caur lavas slāņiem, sevi attīrījis no jebkādiem nevēlamiem savienojumiem- šajā ūdenī nav konstatētas smago metālu paliekas, kvarcs un citi nevēlami savienojumi. 

 

 

Uzņēmums ļoti rūpējas par ilgtspējīgas ražošanas attīstību, padarot šo produktu par videi draudzīgu. Icelandic Glacial ūdens ieguvei tiek izmantots mazāk par 0.1% no ūdens, kas iztek virszemē no Olfus avota. Šim uzņēmumam arī piešķirts CarbonNeutral sertifikāts, kas nozīmē to, ka ražošanas procesā īpaša uzmanība tiek pievērsta vides saglabāšanai (tiek izmantota hidroelektriskā un ģeotermālā enerģija, pudeles, kas nesatur BPA, pārstrādājami materiāli u.c.)

 

Man loti patīk garša šim ūdenim (kaut arī pret ūdens garšu neesmu prasīga). Un, protams, fakts, ka šis ūdens ir pieejams stikla pudelēs mani priecē visvairāk. Starp citu, iestilošanai- šo ūdeni izvēlas arī slavenības.

 

Ūdens pieejams negāzēts un viegli gāzēts 330 un 750 ml pudelēs.

 

Kur iegādāties: oscarfish.lv 

Cena: par kasti ar 24 x 330 ml pudelēm - 38,08 EUR (1,59 EUR par pudeli)

           par kasti ar 12 x 750 ml pudelēm - 33,11 EUR (2,76 EUR par pudeli)

 

 

 

 Topi Vesels

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 

 

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB