Marta atradumi 2020


Šis, 2020.gada marts ir pavisam neierasts - esam mazliet nolikti pie vietas (vairāk par šo tēmu un manām pārdomām lasi šajā rakstā "Koronavīruss, bailes un iespēja sākt apzināties"). Daudziem tas ir laiks, kad sakopt māju, izrevidējot nevajadzīgās mantas, citi nododas radošām nodarbēm, vēl kāds priecājas par atpūtu ar ģimeni. Šis laiks mums visiem ir svētīgs- laiks, lai pārdomātu. Un pa vidu pārdomām- laiks izdezinficēt māju ar kādu labu ēterisko eļļu un nodoties sirds meditācijai, palutināt sevi ar dabīgo kosmētiku un.. uzvārīt vegāno desu! Vairāk par šīm 3 pēdējām lietām šajā rakstā.

 

AromaAir - ēterisko eļļu difuzori

Vai var būt vēl piemērotāks laiks, kā tagad, kad esam izolējušies katrs savās mājās, lai iegādātos ēterisko eļļu difuzoru? Es jau labu laiku biju noskatījusi AromaAir piedāvātos dizainiskos ultraskaņas difuzorus, un beidzot pie viena esmu tikusi. 

 

Difuzors ir mūsdienās populāra un stilīga elektroniska ierīce, kas var palīdzēt dezinficēt un mitrināt gaisu telpās.
Šajā ierīcē iespējams pievienot ēteriskās eļļas pēc savas gaumes. AromaAir komentē "Vispopulārākās šobrīd ir lavandas, eikalipta un tējas koka eļļas, jo tās var palīdzēt aizsargāt mūsu veselību no vīrusiem!"  

 

Difuzoru var lietot gan ikdienā telpu mitrināšanai un dezinfekcijai, gan arī pāris stundas pirms miega, izmantojot, piemēram, nomierinošo lavandas ēterisko eļļu, lai veicinātu nervu sistēmas atslābināšanos, šādā veidā optimizējot miega kvalitāti. Rozmarīna ēterisko eļļu ieteicams lietot, kad nepieciešams koncentrēties mācībām vai darbam (kā tas ir tagad, kad daudzi strādā no mājām!)

Iesaku difuzoru lietot labi izvēdinātā telpā, kā arī, ja aromāts pēc difūzera lietošanas ir par spēcīgu, lai telpā ilgstoši turpinātu uzturētos, telpu izvēdināt vēlreiz. Ēteriskā eļļu difūzija un telpu vēdināšana būs lieliska kombinācija, lai atjaunotu gaisa un enerģiju cirkulēšanu un kvalitāti mājās, kā arī lai telpas dezinficētu.

 

 

Tā kā ēteriskās eļļas ir ļoti spēcīgs instruments, kas ne vien strādā uz fizisko ķermeni, bet arī ļoti “kairina” un ceļ uz āru mūsu dziļākos pārdzīvojumus un uzkrājumus, es aicinu ļoti rūpīgi un atbildīgi izvērtēt kuras eļļas izvēlēties. Iespējams ir nepieciešama aromaterapeita konsultācija (ļoti zinoša ir man mīļa arimaterapeite Inita Krūmiņa). Šajā "individualizētās vannas sāls" receptē Inita Krūmiņa dalījusies nelielā ēterisko eļļu un iedarbību sarakstā- izmanto to, lai piemeklētu sev nepieciešamo.

 

Man personīgi ļoti patīk AromaAir difuzoru pašizslēgšanās funkcija, kas nozīmē, ka difūzeri var atstāt kādā telpā darīt savu darbu, ejot gulēt, ja nav vēlēšanās dienas laikā sevi lieki kairināt ar spēcīgo ēteri. Tāpat to var atstāt vannas istabā vai tualetē kā gaisa atsvaidzinātāju, uz noteiktu laiku, piemēram, stundu vai trijām. Dažādās gaismiņas, kas pakāpeniski mainās(var noregulēt vienu konstantu krāsu) ir pats par sevi ļoti foršs pluss, tādējādi difūzeri var nedaudz pielāgot arī interjeram.

 

Cena: 36Eur

Kur pirkt? www.aromaair.lv

 

 

MARA naturals - dabīgā kosmētika

Atkal viens patriotisks atradums. Mani vienmēr priecē pašmāju ražojumi un uzņēmēju stāsti, kas iedvesmo darīt, kas izmanto labāko no savas Tēvzemes un rada kvalitatīvus produktus. Tāda ir "MARA naturals" kosmētika.

 

 

MARA naturals zīmols izvēlas pēc iespējas dabīgākas izejvielas (zīmols atbilst eko sertifikācijai, taču pagaidām produkti nav sertificēti, jo kā zināms, sertificēšana prasa lielas investīcijas), veidojot bez-alergēnu produkciju. No šī zīmola esmu izmēģinājusi PEONY līniju un Rabarbera cukura skrubi. Peonijas dienas un nakts krēmi ir ļoti viegli, smaržojoši un patīkami. Rabarbera skrubis atgādina bērnībā ēstās konfektes skārda bundžās - tik kārdinoša tā smarža, ka jāapvalda vēlme šo skrubi pagaršot! Par smaržu runājot, pirmajās reizēs aromāts man šķita stipri aizdomīgs - pārāk smaržojošs, lai būtu dabīgs, tāpēc devos izzināt šo jautājumu pie ražotājiem, citēju:

 

“Visi aromāti tiek radīti no daudzu ēterisku eļļu (kuru sastāvos ir dažādi allergēni) sajaukuma, tā kā ražojam allergen-free produkciju, mūsu aromāti ir speciāli attīrīti no šiem alergēniem, tās ir jaunākās pasaules tendences un tehnoloģijas. Šie aromāti, kas ir rūpnieciski attīrīti, tiek pasūtīti no Francijas un no alerģiskuma perspektīvas ir drošāki par dabīgajām smaržvielām jeb ēteriskajām eļļām.”

 

Kur pirkt? www.maranaturals.com, MūsMājas, vai vēl kur?

 

 

Vārāmā desa - proteīna uzkoda tikai no augu izejvielām
Nekad neesmu bijis aizvietotājproduktu fans, šķiet, labāk neēst nemaz (ja ir kāds labs iemesls), nekā aizvietot ar visādiem pakaļdarinājumiem. Taču dzīvas intereses dēļ, nolēmu pagatavot “Gardais” pārtikas zīmola “Vārāmo desu”.
 
Jāsaka, ka pagatavošana ir ļoti ātra un pārāk vienkārša, lai kaut kas varētu neizdoties, tomēr garša var būt diskutabla- zinu kam ļoti garšo, zinu arī kādu, kam tikpat ļoti negaršo. Es stāvu kaut kur pa vidu- tik tiešām pēc garšas atgādina doktordesu, taču konsistence ir mīkstāka, drīzāk pastētei līdzīga. No 100g maisījuma iznāk 500 g desas. Katrā ziņā, iesaku pamēģināt veģetāriešiem, varbūt jums iepatiksies šis izstrādājums un tas kalpos kā nostaļģiska uzkoda.
 
 
Sastāvdaļas: Turku zirņu milti, zirņu proteīna pulveris, ķiploku pulveris, sāls, biešu pulveris, recinātājs: agars, garšvielas.
 
 
Cena: 3,50Eur
Kur pirkt? Veikalos Rīgā- Turza, Dabas Stacija, Zemes Draugs, Zaļais Kalns. Cēsīs- Ber un Sver. Siguldā veikalā Herbas.
 
 
 

 

 

 Topi Vesels

 

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB