Februāra atradumi

Februāra atradumi
Foto: www.vaimomatskuu.com

SuperGarden Ceļteku pulveris

 

Veselība sākas no zarnu trakta – šis fakts TopiVesels.lv sekotājiem noteikti vairs nav jaunums. Taču padomi, kā palīdzēt sev uzturēt optimālu zarnu trakta veselību nekad nevar būt par daudz. Šis ir viens no tiem!

 

Ceļteku sēklu apvalki (psyllium husks) man pašai ir pazīstami jau no laikiem, kad pastiprināti pievērsos Ājurvēdas medicīnas sistēmai, jo Indijā šis ir līdzeklis nr.1, kad runa ir par zarnu trakta “izbirstēšanu” un profilaktiskām rūpēm par to.

 

Ceļteku sēklapvalki piesaista teju 10 reizes vairāk ūdens par pašu svaru, briešanas rezultātā veidojot biezu, želejveida masu. Šī masa tālāk kalpo par “zarnu birsti”, izvadot no zarnu trakta toksīnus, nesagremotās un neizvadītās ēdiena daļiņas, kas var radīt vēdera pūšanos, gāzes, aizcietējumus vai caureju.

 

Tā kā ceļteku sēklu apvalku pulveris, atšķirībā no citām šķiedrvielām, veicina vēdera izeju ļoti maigā un saudzīgā veidā, bez lieka kairinājuma, tas var būt īpaši noderīgs hemoroīdu gadījumos vai pēc dzemdībām, operācijām vai kairinātu un iekaisīgu zarnu gadījumos. Ceļteku sēklu apvalku pulveri var izmantot arī caurejas gadījumā, jo tam ir zarnu traktu balansējoša iedarbība. Kas vēl ir zīmīgi, pretēji citām šķiedrvielām, ceļteku sēklu apvalki parasti neveicina gāzu veidošanos zarnu traktā.

 

Īpaši ieteicams šis pulveris būtu tiem, kam ir tendence ēst neregulāri vai reti, kā arī šķiedrvielām nabadzīgu pārtiku, piemēram, sportistiem, kam ir tendence piekopt šķidru (proteīna kokteiļi) vai olbaltumvielām pārbagātu uzturu.

 

Lietošana: 1-2 tējk. aplej ar 200ml siltu ūdeni, kārtīgi samaisa un izdzer nekavējoties, jo pulveris ļoti strauji briest. Pēc nelielas pauzes izdzer vēl vienu kārtīgu ūdens krūzi. Šādi lieto pēc vajadzības 1-3x dienā. Ceļteku sēklu apvalku lietošanas laikā pastiprināti jādzer ūdens, citādi var panākt pretēju efektu.

 

Kur iegādāties: supergarden.eu (SuperGarden produkciju var meklēt arī šeit)

Cena: 5,10 EUR

 

 

Coffee pixels – ēdamās kafijas tāfelītes

 

Latvijā radīts un starp latviešiem izprātots inovatīvs produkts, kas ne vien ir gards un konceptuāli interesants, bet arī sniedz organismam krietnu devu labvēlības.

 

 

“Eiropā mums konkurences nav. ASV ir divi uzņēmumi, kas to dara, esam pagaršojuši viņu kafijas plāksnītes un sapratuši, ka tās nav ne tuvu mūsu kvalitātei, mierīgi varam viņiem “rullēt pāri”. Turklāt – neviens no viņiem neražo mūsu oranžo variantu, kur atkal apvienota kafijas pupiņa ar kafijas ķirsi. Tas ir tikai mūsu veiksmes stāsts, mūsu unikālā inovācija.” – tā par savu ekskluzīvo produktu stāsta Raivis Vaitekūns, zīmola “Coffee Pixels” radītājs.

 

Ēdamkafija, kafijas tāfelītes vai tautā dēvētie kafijas pikseļi (Cofee Pixels) orģinālajā versijā ir gatavoti no kafijas pupiņām, kafijas ķirša (kafijas krūma auglis, Cascara) un tīra kakao sviesta ar mazu himalaju sāls un cukurniedru cukura piesitienu, savukārt, “piena” tāfelītes versijā kafijas ķirsis tiek aizvietots ar piena pulveri, radot riekstainas, krēmīgas kapučino notis!

 

Salīdzinot ar dzeramo kafiju, ēdamkafijas sastāvā esošais kofeīns uzsūcas krietni lēnāk, līdz ar to šīs kafijas iedarbība iespējams ir līdz pat divām reizēm ilgāka. Vienas tāfelītes (Cascara) kofeīna saturs ir 50mg, kas atbilst vienai klasiskā espresso tasītei. Savukārt, kakao sviests nodrošina vēl kādu lielisku funkciju- tas palīdz kafijā esošajiem antioksidantiem organismā uzsūkties daudz veiksmīgāk un pilnvērtīgāk, nodrošinot daudz lielāku antioksidantu jaudu!

 

Mani personīgi uzrunā “Coffee pixels” zīmola piekasīgums izejvielu kvalitātei. Sarunā ar Raivi, atklājās, ka īpaša uzmanība tiek vērsta uz to, lai izejvielas būtu ne vien augušas maksimāli dabīgos apstākļos, kā piemēram, kafijas ķirsis, kas šajā gadījumā nāk no Nikaragvas, bet arī tam, lai vide būtu veselīga, fermeri un plantācijās strādājošie- apmierināti un nodrošināti. Uzņēmuma filozofija aptver ilgtspējīgas ražošanas principus- tā, lai visi beigās būtu ieguvēji, arī daba. Raivis uzsver, ka ilgtermiņa plānā būtu arī eko iepakojuma izveidošana. Ēdamkafija, starp citu, ir pirmais bezatkritumu kafijas veids pasaulē, jo tās ražošanas procesā tiek izmantots viss, ko sniedz kafijas krūms.

 

Coffee pixels saturā daļa sastāvdaļu ir bioloģiski sertificētas, kas nākotnē procentuāli pieaugs līdz bioloģiskās lapiņas veidolam uz ēdamkafijas iepakojuma.

 

Man garšo abi veidi Coffee Pixels ēdamkafiju, taču laikam priekšroku dotu “piena” tāfelītei, jo tā man pašai šķiet “kafijīgāka” un tai piemīt brīnišķīgs kapučino piesitiens, turpretī Cascara tāfelītē jūtams izteikts skābums no kafijas ķirša.

 

Katrā ziņā kūpošās kafijas ceremonija pie malas nav jāmet, ēdamkafija ir radīta, lai kafiju varētu iemest līdzi somiņā, paķert kabatā un apēst, kad pa rokai nav labas kvalitātes karstais dzēriens, vai nav laika to izbaudīt, taču nepieciešams kāds garšīgs stimuls līdz nākošajai ēdienreizei!

 

Kur iegādāties: coffeepixels.com (pilnu iegādes vietu sarakstu meklē šeit)

Cena: no 1,80 EUR

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.

1 komentārs:

  • Min boosting ir viens no maniem iecienītākajiem. Esmu arī lielas tējas cienītāja. Atklāju šo -veselīgam ķermenim un mundrumam http://bit.ly/2FWEQNV


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB