Veselīgo ēdienu piegādes uz mājām!


Šis laiks teju visiem mums ir licis mainīt savus ikdienas paradumus, režīmu un iespējams arī ierastās pusdienošanas vietas. No daudziem esmu dzirdējusi vienu un to pašu – cik ļoti apnicis ir gatavot mājās! Tā kā WOLT aplikācijā izvēloties atslēgas vārdu "healthy" parādās visi tuvākie "Hesburger", nolēmu papētīt, kas piedāvā ēdiena piegādes uz mājām – par salīdzinoši pieejamām summām (restorānus šajā rakstā neapskatu) un veselīgiem ēdieniem - lai atvieglotu Tavus meklējumus starp burgernīcām! Mājās gatavots ēdiens vienmēr būs veselīgāks, ar pievienoto vērtību, jo gatavots tieši Tev, no Tev vēlamām izejvielām un kvalitātes, taču būsim reāli – gribas kādreiz dot sev atelpu no gatavošanas un ļaut kādam citam par Tevi parūpēties! Šajā rakstā 4 veselīgu pusdienu apskats (ar piegādi uz mājām) un vēl 4 citu vietu ieteikumi.

Veselīgo ēdienu piegādes uz mājām!
Foto: Bowl Digger

Stirna Avocado – veselīgo ēdienu daudzveidība un dažādu unikālu produktu paradīze!

Viena no garšīgākajām, interesantākajām un veselīgākajām ēdienu piegādēm! Stirna Avocado piedāvā daudzveidīgas un ļoti garšīgas veselīgo ēdienu variācijas, tajā skaitā izcilā “siļķe” kažokā, burkānlasis, poke bļodas, “slim” burgeris, pašu gatavotā buljona zupas, sātīgie uzturvielām bagātie deserti, tahini-auzu cepumi.. Stirna Avocado atrodas Siguldā, pati neesmu tur bijusi, taču pēc bildēm spriežot- ļoti skaista vietiņa, mazliet kā mežā! Šis uzņēmums piedāvā piegādes Rīgā, pierīgā un Siguldā :)

 

Mana pieredze ar Stirna Avocado ēdieniem ir ļoti pozitīva, garšoja viss, ko ēdu! Tā siļķe kažokā.. nu kur var uztaisīt kaut ko tik labu vegānā versijā? Es pavisam noteikti izvēlos turpmāk ēst šādu “siļķi” kažokā, nevis klasisko versiju! Stirna Avocado Deserti ir ļoti uzturvielām bagāti un sātīgi, tos pat labāk ēst kā mazu ēdienreizi, vai uzkodu, jo tie patiešām ir bagātīgi- gatavoti no avokado, riekstiem, kokosriekstu piena un dažādam piedevām. 

 

“Slim” burgeris, kas ietīts salātlapās ir burvīgs veģetārs (vegāns?) ēdiens, kas ir gan sātīgs, gan reizē viegls, jo maize tiek aizvietota ar salātlapām. Kotlete gatavota no lēcām, piedevās marinēts kāposts, vegānā majonēze, tofu.. nu ļoti labi! Tikpat sajūsmināta esmu par poke bļodu (eksotiskā bļoda) - klasiska, bet ļoti garšīga, jo to papildina viņu pašu gatavotā zemesriekstu mērcīte. Ļoti labi ir viņu mīkstie tahini-šokolādes-auzu cepumi, kas ir bagātīgs un sātīgs našķis, bet nav ļoti salds!

 

Es ļoti gaidu, kad varēšu izmēģināt arī citus ēdienus, jo pagaidām nekas nav licis vilties! Sortimentā ir arī dažādas gatavās mērcītes stikla burciņās- Āzijas, Zemesriekstu-Čilli, vegānā majonēze u.c.

 

Šis uzņēmums izceļas ne vien ar veselīgajiem un garšīgajiem ēdieniem, bet arī ar rūpēm par vidi. Sākotnēji nodomāju- cik žēl, ka produkti ir plastmasā, un no vienas ēdienu piegādes sanāk tik daudz piesārņot dabu.. aprunājos ar Stirna Avocado komandu un viņi mani ļoti pozitīvi pārsteidza- daļa iepakojumu ir ražoti no pārstrādātas plastmasas, otrai daļai tas ir īpašs kompostējams materiāls.

 

Te neliela, bet svarīga atkāpe par šiem iepakojumiem:

 

Kā tiek ražota bioplastmasa PLA? Kukurūzas augi tiek berzti, slīpēti un apstrādāti, lai no tiem iegūtu cieti glikozes veidā. Pēc tam glikozi fermentē, lai iegūtu pienskābi. Tālāk ķīmiskais process pārvērš pienskābi par polimēru, ko var ražot granulās, kas šajā nozarē ir pazīstama kā sveķi. Tāpat kā parastās plastmasas sveķi, arī PLA granulas var tikt izmantotas dažādos veidos - ražojot to loksnēs, plēvēs vai šķiedrās. PLA ir plašs lietojumu klāsts, bet vienreizlietojamo trauku ražošanai tas tiek izmantots kā pārklājums papīra šķīvjiem un bļodiņām, salātu trauciņiem, vāciņu ražošanai u.tml. produktiem.

Kur likt izlietotos vienreizlietojamos eko traukus? Izmetot šos bioplastmasas traukus parastajos atkritumu konteineros, tie nonāk atkritumu poligonos, taču tā kā poligonos nepiedāvā kompostam nepieciešamo klimatu, ir maz ticams, ka kāds no šiem PLA vai CPLA produktiem sadalīsies efektīvi, jo tiem piemērotāka ir industriālā kompostēšana. Taču, ja tomēr šie eko trauki ir nonākuši parastajā poligonā, tad salīdzinot bioplastmasas produktus un uz naftas bāzes ražotos plastmasas izstrādājumus, bioplastmasas produkti ir saudzīgāki pret dabu un klimatu, jo tie radīs mazāk siltumnīcefekta gāzu emisijas, kā arī neatstās aiz sevis plastmasas mikrodaļiņas. Pētījumi, kas veikti atkritumu poligonos, rāda, ka kompostējamais bio iepakojums ir inerts – tas ir ķīmiski neaktīvs un neizdala metānu. Šos bioloģiskās plastmasas vienreizējos traukus var dedzināt, tie dos siltumu un neatstās kaitīgas vielas dabā (kā tas notiek no parastās plastmasas dedzināšanas). Ar sadedzināšanu veiktie pētījumi liecina, ka PLA un CPLA bioplastmasa ražo vairāk siltuma nekā avīzes, koksne vai pārtikas atkritumi, kā arī tā nerada kaitīgas gāzes un atstāj maz atlikumu.

 

Kur pasūtīt? www.stirnaavocado.lv

 

 

Humosa bļoda - cūku pupu humuss daudzveidīgās variācijās!

“Humosa bļoda” ir virtuālais restorāns, kas piedāvā ēdienus ar piegādi vai līdzņemšanai pārsvarā ar cūku pupu humusa bāzi, pievienojot dažādas piedevas pēc izvēles. Piedāvājumā ir gan dažādi wrapi, gan humusa bļodas, zupas, salāti, deserti un uzkodas ar mērcītēm.

 

Es izvēlējos Humusa bļodu ar falafeliem, kvinojas-biešu salātiem, zaatar garšvielām un tatdziki mērci. Biju ļooooti apmierināta ar izvēli, jo viss bija sulīgs, garšīgs un ļoti sātīgs- svaigie, viegli marinētie burkāni un bietes garšoja izcili un arī falafeli bija neierasti sulīgi, tāpat arī pārsteidza, cik garšīgi ir pagatavota kvinoja, jo nereti tā ir sausa un pliekana. Pagaršoju arī saldā kartupeļa frī - kaut arī fritēti, protams, ka garšoja lieliski! :) UN kraukšķīgos avokado ar tomātu čatniju- kaut kas pavisam interesants un nebaudīts (satur glutēnu, jo “kraukšķis” ir no maizes). Tiem, kas piekopj bezglutēna dzīvesveidu, izvēle ir mazliet šaurāka, taču pietiekama, lai garšīgi paēstu!

 

Paši īpašnieki par sevi saka tā:

Četri principi, pēc kuriem mums patīk vadīties ēdiena pasaulē ik dienas – ēdienam jābūt vizuāli baudāma, ēdienam jābūt aromātiskam un garšīgam, un viesim jāaiziet paēdušam un ar vēlmi atgriezties. Principi, kas mums ir svarīgi atspoguļojas arī mūsu ēdienkartē. Kvalitatīvi produkti, garšas, krāsas un acīm tīkami ēdieni - Humosa bļoda atspoguļo iepriekšminēto.

Humosa bļodā apvienojas dažādi ēdieni, dažādās garšās, kur pamatā ir humoss. kas iegūts draudzībā ar pašmāju ražotājiem “Pupuchi”. Kāpēc tieši cūku pupas? Tajās ir vairāk proteīnu, nekā citos pākšaugos. Arī ar šķiedrvielām tās neskopojas. Cūku pupas ir barojošas, palīdz ķermenim atjaunoties un tām pat piemīt uzmundrinošas īpašības.

 

 

Kur pasūtīt?

Wolt un Bolt food aplikācijās, kā arī, zvanot uz 20460006 un atnākot pakaļ uz “Humosa bļoda”, Kr. Barona ielā 79.

 

 

Bowl digger – svaigs un krāsains ēdiens!

Šis uzņēmums nevienā brīdī nav sevi pozicionējis kā veselīgo ēdienu piedāvātājs, taču jāsaka, ka viņiem sanāk. Bowl digger piedāvā 6 dažādas ļoti krāsainas poke bļodas- garneļu, laša, tunča, kraukšķīgās vistas, tempes, sēņu. 

 

Bowl digger Poke bļoda ir krāsains, svaigs un viegls ēdiens, kam pamatā var izvēlēties rīsus, bezglutēna nūdeles vai salātus (tad ēdiens būs pavisam viegls un var būt par maz tiem, kas grib ieturēties pamatīgāk), piedāvājumā ir dažādu mērču opcijas un iepriekš minētās galvenās sastāvdaļas- gan vegāniem, gan visēdājiem! Atlikušo bļodas daļu aizņem dažādas augu valsts piedevas - korejas burkāni, svaigi kāposti, paprika, edamame pupiņas papildu sātam. Par papildu samaksu var pievienot avokado, wakame salātus, ingveru.

 

Mans favorīts ir garneļu poke bļoda ar rīsiem (vai nūdelēm) un hoisin mērci. Jāatzīst gan, ka lielā izsalkumā vajadzēs šo maltīti papildināt ar kādu veselīgu našķi vai vismaz zupiņu!

 

Manā skatījumā šis ir ļoti labs veids kā ārpus mājas ēst krāsaini, svaigi un patiešām viegli! Cena vienai bļodai ir ap 10€, nav lētākais variants, taču Tu saņem daudzveidīgu un krāsainu ēdienu!

 

Kur pasūtīt?

Caur Wolt aplikāciju

 

 

 

 

The beginnings – veselīga uztura restorāns

The beginnings restorāns ir veselīgā uztura restorāns, kas šajā lauciņā, manuprāt, ir pionieris Latvijā! Šis restorāns piedāvā ļoti plašu veselīgo ēdienu sortimentu, sākot ar pusdienu piedāvājumu, daudzveidīgiem otrajiem ēdieniem, burgeriem, zupām, beidzot ar dažādiem smūtijiem un vegāniem desertiem. The beginnings piedāvā arī savu produktu līniju, kuru sastāvos ir dažādi superfūdi – gan batoniņi, gan granolas, krekeri un cepumi, kā arī daudz un dažādi citi produkti.

 Tā kā šajā restorānā agrāk (sen jau aizmirsies kā tas bija!) pusdienoju ļoti bieži, esmu paspējusi izgaršot daudzveidīgus šī restorāna ēdienus. Padalīšos ar saviem favorītiem!

Kurkumas wraps ar miksēto pildījumu (guacamole un humuss) ir viena no manām top izvēlēm, pasūtu to bez paprikas un garša vienmēr ir ļoti laba, svaiga un šis ēdiens ir sātīgs, taču viegls. Beyond meat burgeris, ko iespējams pasūtīt salātlapās (maizes vietā) ir vēl viens mans iecienīts ēdiens, kopā ar saldā kartupeļa frī, kas tiek cepti cepeškrāsnī, nevis fritēti eļļā, tādēļ nebūs tik kraukšķīgi, tomēr būs veselīgāki!

 

No Beyond meat ēdieniem esmu ēdusi arī griķu nūdeles ar Beyond meat malto gaļu – arī ļoti garšīgi un sātīgi, bet kaut kā pietrūkst garšu dažādība – prasās klāt atsvaidzinoši salāti, kas daudzveidotu šī ēdienu garšu. Kurkumas wraps ar beyond meat un sīpolu marmelādi ir ļooti garšīgs un ļooti sātīgs! Un nevaru nepieminēt arī rīspapīra svaigos rullīšus ar burkānu pesto, kas skaitās kā uzkoda, bet man šķiet var tīri labi arī būt arī pamatēdiens!

Deserti – keroba trifele, banānu rullīši un biezpiena sieriņš ir mani absolūtākie favorīti. Biezpiena sieriņš man vienmēr nonest jumtu un ir sajūta, ka ir bijis par maz :D

 

Kur pasūtīt?

mājaslapā www.thebeginnings.lv, kā arī WOLT un BOLT aplikācijās. Ēdienu var pasūtīt arī līdzņemšanai uz vietas.

 

 

Citas idejas – veselīgie, krāsainie ēdieni, kuri vēl nav izgaršoti un baudīti!

Protams, ka neesmu izgaršojusi visu veselīgo ēdienu piedāvājumu, tāpēc atstāšu dažas idejas sēklai! Varbūt kāda no šīm vietām būs arī Tavs jaunatklājums!

 

“Balts” – piedāvā suši, salātus, maizītes, zupas, siltos u.c. Āzijas virtuves ēdienus. Izmantojot sous-vide jeb lēnas pagatavošanas metodi, pasniedz ēdienu, kam nav pievienotas liekas taukvielas, tas ir saglabājis savu uzturvērtību un pats svarīgākais- Balts ēdiens tiek pasniegts videi draudzīgā iepakojumā.

 

“Nirvana Raw” – vegāni un veģetāri ēdieni, sākotnēji svaigēdāju restorāns, vēlāk arī silto ēdienu opcijas. Daudzveidīgi vegānie deserti.

 

“Bowl 31” – garšīgi pasniegs veselīgs ēdiens- tā par sevi saka Bowl 31. Ēdienkarte bagāta ar dažādiem augu valsts (un netikai!) ēdieniem.

 

“Mr. Fox” – “slow food served fast”. Dažādi un daudzveidīgi veselīgi ēdieni- poke bļodas, zupas, smūtiju bļodas, vafeles (bezglutēna versijas pieejamas), kafijas un dzērieni (augu pienu izvēles).

 

 

 

Topi Vesels

 

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB