Ievads
Recepte izstrādāta speciāli žurnālam "Ko ārsti Tev nestāsta".
Pasha tradicionāli ir Krievijā gatavots saldais ēdiens, kas tiek celts Lieldienās, taču arī pie mums daudzās ģimenēs pasha ir kļuvusi par neatņemamu Lieldienu galda sastāvdaļu. Tomēr augušas ir arī dažādas veselības problēmas, kas saistītas ar govs piena lietošanu uzturā- galveno pashas sastāvdaļu. Arī manās mājās pasha tradicionāli tiek celta galdā Lieldienu rītā, taču jau vairākus gadus to gatavojam tieši no kazas piena svaigā siera. Kazas piens ir ne vien vērtīgāks par govs pienu uzturvielu ziņā, bet arī mazāk alerģiju izraisošs. Šo recepti esmu aizguvusi no savas mammas, kuras iedvesmota esmu uzsākusi pati savu kulinārijas ceļu.
Sastāvdaļas
- 500 g svaiga kazas siera
- 2 - 3 BIO apelsīni, nomizoti (vai to sula, ja blenderis nav gana jaudīgs)
- sarīvēta miza no izmantotajiem apelsīniem
- 3 - 5 ēd.k. medus vai kļavu sīrupa, pievienot pēc garšas
- 8 žāvētes aprikozes (brūnās!), var izmantot rozīnes
- 3 - 4 olu dzeltenumi (vislabāk var izmantot paipalu olas, tad 10gab)
- ½ citrona miziņa (rīvēta) un sula
- 100 g (vai vairāk) nolobītu mandeļu (aktivizētu)
- vaniļa (pēc garšas)
Pagatavošana
- Kazas sieru, apelsīnus un apelsīnu mizu, medu, olu dzeltenumus, vaniļu, citrona sulu un mizu sablendē viendabīgā masā. Masu var kārtīgi izspaidīt arī ar dakšiņu vai koka karoti.
- Sīkos gabaliņos sagriež aprikozes, sasmalcina mandeles (izmanto pusi) un iecilā gatavajā masā. Var pievienot arī citus žāvētus auglīšus, riekstus vai sukādes pēc izvēles.
- Tad ņem bļodu, virs tās novieto sietu, kuru izklāj ar marli vai lina dvielīti. Gatavo masu uzmanīgi ievieto virs sieta ieklātajā dvielī (tāpat kā gatavo biezpienu vai sieru), un galu aizrullē ciet.
- Tad pashas masa kārtīgi jānoslogo un jānovieto vēsā vietā, atstājot apakšā bļodu, kur notecēt šķidrumam. Pashu var gatavot trīs dienas iepriekš, bet minimālais nostāvēšanās laiks ir divpadsmit stundas.
- Pirms ēšanas dekorē ar atlikušajām mandelēm.
2 komentāri:
Kur liek apelsinu mizas un citronu?
blendējot :)