Sporta uztura knifiņi aktīvajiem

Sporta uztura knifiņi aktīvajiem

Kaut arī es bieži saņemu jautājumus par to, kas ir tas, ko ēdu es, arī šoreiz atbildes atstāšu intrigai. Ne tāpēc, ka man būtu kas slēpjams, bet tāpēc, ka nevēlos iespaidot Tevi, dārgais lasītāj, ar uztura modeli, kas Tev iespējams pavisam var nederēt. Katram jāmeklē sev piemērotākais uzturs, un šajā rakstā runāsim par to, ko būtu ieteicams savā ēdienkartē iekļaut, ja aktīvi aizraujies ar sportu un augstas intensitātes treniņiem.

Īsumā par olbaltumvielām

Īsumā par olbaltumvielām

Pēdējā laika pieejamās informācijas daudzveidība ir ļāvusi izglītoties ne mazums sportistiem un veselīga uztura piekritējiem, tāpēc iespējams jautājums- kāpēc olbaltumvielas ir tik svarīgas- Tev nemaz nešķiet aktuāls, jo pats esi jau visu apguvis. Ja tomēr kaut kas aizmirsies, esmu sastādījusi nelielu vispārīgu sarakstiņu ar galvenajām īpašībām, lai izprastu, cik svarīgi sevi ir nodrošināt ar augstvērtīgām, vēlams, augu izcelsmes olbaltumvielām.

Kaņepju proteīns

Kaņepju proteīns

Kaņepe arvien vairāk sāk sevi pierādīt kā veselību veicinošs produkts, arī Latvijā kaņepju audzēšana un dažādu pārtikas produktu ražošana no šī auga vairs nav nekāds jaunums- kaņepju sviests, kaņepju eļļa, kaņepju sēklas un tagad arī.. kaņepju proteīns? Vairāk par kaņepju proteīna labājām īpašībām lasi šajā rakstā.

Zirņu proteīns

Zirņu proteīns

Zirņu proteīns ir pagatavots no šķeltajiem zirnīšiem (dzeltenajiem). Tam piemīt saldena riekstu garša, un tas parasti satur ne mazāk kā 80% olbaltumvielu. Tiek uzskatīts, ka zirņu proteīns ir viens no vislabākajiem olbaltumvielu avotiem, ko cilvēks var iekļaut savā uzturā.