Pārdomas par sistēmu. To, kas veselības aprūpes..


Kādu laiku atpakaļ manu kolēģi un domubiedri Silviju Ābeli piemeklēja pavisam nepatīkama situācija, kuras rezultātā viņai bija jāmaksā naudas sods un uz laiku jāpārstāj praktizēt (vairāk par šo situāciju lasi Silvijas blogā Curantur.lv). Vai zini kāpēc? Vai zini, kāpēc sievietei, kas palīdz, nebaidos šī vārda, atveseļoties daudziem bērniem ar autiskā spektra diagnozi (Silvija praktizē Homeopātiju un GAPS programmu) piemeklējis šāds likteņa pirksts? Cilvēks, kas velta savu laiku, naudu, pacietību un degsmi, lai palīdzētu situācijās, kur tradicionālā medicīna ir bezspēcīga.. un kāpēc tā? Jo viņai nav ārsta diploma. Tik vienkārši.

Pārdomas par sistēmu. To, kas veselības aprūpes..
Foto: KCIM

 Cilvēks, kurš savas prakses laikā spējis palīdzēt tik daudziem, tagad ir pasludināts par likuma pārkāpēju. Šāda ir likumdošana, daudzi paraustīs plecus. Bet vai likumdošana neparedz arī kaut kādas progresīvas pārmaiņas šajā valstī? Kā šeit, Latvijā, var praktizēt GAPS programmu (Silvija pagaidām ir vienīgā Latvijā sertificētā GAPS terapijas praktiķe), ja neviens par to.. es izlabošu, neviens ĀRTS par to nemaz nav dzirdējis?

 

Kā Latvijā var ienākt Integratīvā jeb Funkcionālā medicīna, ja lielākajai daļai iedzīvotāju ir klapes uz acīm? Ja esmu samācījusies vērtīgas lietas ārzemēs, kur progresīvā domāšana ārstniecībā aug un attīstās, kā es varu piedāvāt šīs lietas Latvijā, ja neviens par to nav neko dzirdējis un nezina, zem kādas kategorijas manu darbību "pievilkt"? Kā es varu iegūt grādu Funkcionālajā medicīnā Latvijā, ja neviens nezina, kas tas ir? Ja manu diplomu nevar piemērot nekam, jo Latvijā nekā tāda nav, tad, kā pie velna Latvija var attīstīties šajā nozarē? Kā?

 

Ir jābūt kādam pirmajam, ir jābūt kādam, kas šo taciņu iemin. Mums (man, Silvijai un citiem, kurus piemeklējis līdzīgs liktenis) vajadzēs Jūsu visu, mīļo lasītāju, atbalstu, jo mēs iestājamies par progresīvām izmaiņām Latvijā šajā nozarē. Mūsu mērķis ir izglītot sabiedrību, atbalstīt, palīdzēt un darīt to, pirmkārt, nevienam nekaitējot. Mēs vēlamies realizēt iespēju strādāt kā alternatīvie/papildinošie (complementary) terapeiti, kas nevis noliedz Rietumu medicīnas sistēmu, bet spēj strādāt kopā, sadarbojoties, līdzās.

 

Vairāk par manām pārdomām par šo tematu lasi šeit!

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB