Avokado un melnie pipari- labvēlīgs ieradums!


Kad našķējies ar avokado, neaizmirsti pievienot tam melnos piparus!

Avokado pēc Ajūrvēdas ārstniecības sistēmas pastiprina kaphas konstitūciju- rada gļotas, palēnina gremošanu, padara ķermeni smagnēju. Visiem spēkiem uz pasaules ir pretspēki, tāpēc nevajag vairīties no produktiem, kas garšo un ir veselīgi, tā vietā lietot savam konstitūcijas tipam atbilstošus pretspēkus, šajā gadījumā- melnos piparus.

Avokado un melnie pipari- labvēlīgs ieradums!
Foto: Ance Šternberga

 

*Ajurvēda ir ārstēšanas sistēma, balstīta uzskatā, ka visums sastāv no pieciem elementiem - gaisa, uguns, ūdens, zemes (gļotas) un ētera (vēja). Pēc šīs sistēmas visas saslimšanas, novirzes no normas, raksturi, ķermeņa uzbūve, gadalaiki, viss ir skaidrojams ar šiem elementiem, un līdzsvarošanai tiek izmantotas metodes pretējo elementu stimulēšanai.

 

Cilvēkos šie elementi pārstāvēti trīs konstitucionālajos pamattipos jeb došās - vata (gaiss un ēters), kapha (ūdens un zeme), pitta (uguns un ūdens). Šīs došas nosaka gan cilvēka veselību, gan to, kā viņš reaģē uz apkārtējo pasauli. Visbiežāk neviena no tām nepastāv tīrā veidā, bet gan kombinācijās, kur kāda ir dominējošā. Cilvēka ķermeņa uzbūve un veselība ir atkarīga no vecāku došu stāvokļa bērna ieņemšanas brīdī.

 

Šajā gadījumā aplūkosim avokado- tas palēnina gremošanu, rada gļotas, padara ķermeni smagnēju jeb aktivizē kaphu. Melniem pipariem pipariem piemīt asa, sausējoša, gļotu mazinoša ietekme, kas neitralizēs avokado augļa pretējo ietekmi, tādējādi ieteicams uzturā lietot avokado kopā ar melnajiem pipariem, lai balansētu šo produktu ietekmes uz organismu, un mēs spētu izbaudīt to sniegtos labumus!

 

 

 

Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB